ایران-شهر ایلام یکی از بیکارترین منطقه کشور و فارغ التحصیلان شناخته شد

0
436
شهر ایلام یکی از بیکارترین منطقه کشور و فارغ التحصیلان شناخته شد
شهر ایلام یکی از بیکارترین منطقه کشور و فارغ التحصیلان شناخته شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۴/۱۸-بیکاری و مشکلات ناشی از آن و به تبع آن فقر اقتصادی یکی از مهمترین علل و انگیزه‌های ارتکاب جرایم در کشور است، افزایش تحصیلکرده‌های بیکار این احتمال را به وجود آورده که درصد بالایی از این افراد برای رهایی از فشارهای ناشی از مشکلات اقتصادی به ارتکاب جرایم روی بیاورند.
جمعیت عظیمی از جوانان استان ایلام و نیز شهرستان آبدانان فارغ‌التحصیل شده‌اند و مدارک کاردانی، کارشناسی و بعضی هم کارشناسی ارشد و دکترا را از دانشگاههای آموزش عالی و معتبر اخذ کرده اما بدون شغل سرگردان مانده‌اند..
بیکاری فارغ‌التحصیلان ایلام
تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان این شهرستان در رشته‌های مختلف دانشگاهی نیز در رستورانها و هتل‌های شهرهایی بزرگ هم‌چون تهران و با شرایط نسبتاً سخت مشغول کار شده‌اند تا شاید بتوانند از این راه برای خود و خانواده چیزی به‌دست بیاورند.
یکی از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی می‌گوید: چند سال است که بیش از ۲۰بار در آزمونهای استخدامی شرکت کرده و در این راه هزینه‌های زیادی متحمل می‌شوم و حتی نمره قبولی را کسب می‌کنم ولی در مرحله آخر و حتی بعد از کسب نمره قبولی مصاحبه، به دلایلی امکان ورود به سازمانها را نمی‌یابیم
وی افزود: متأسفانه میزان نفرات پذیرش شده در استخدامی‌های دولتی در سطح استان و شهرستان بسیار پایین است که شرایط پذیرش و قبول برای ما بسیار سخت است.
برخی از این جوانان تحصیلکرده و بیکار به کارهای پاره وقت و بعضاً کشاورزی و دامداری و بعضی هم به کارهای آزاد روی آورده و بسیاری از آنها همان‌طور بیکار مانده‌اند ولی برخی از آنها مهاجرت از شهرستان را بر هر چیزی ترجیح می‌دهند تا در شهرها و مناطق دور افتاده کشور شغل و کسب و کاری مهیا کنند و سربار خانواده نشوند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید