ایران – زلزله کرمانشاه و وظایف دانشجویان

0
691
زلزله کرمانشاه و وظایف دانشجویان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۲۸- ایران – زلزله کرمانشاه و وظایف دانشجویان
حضور مردم ایران؛ یک «نه» بزرگ به تمامیت این حکومت
و زلزله کرمانشاه
اگر چه واقعه زلزله کرمانشاه بسیار دردناک بود ولی یک واقعیت بزرگ را باز تکرار کرد و آن عمق ماهیت ضد مردمی و ضدانسانی حاکمیت ولایت فقیه بود.
این واقعه تلخ نشان داد که این نظام کنونی در ایران نه تنها کمترین پیوندی با مردم و دردهایشان ندارد؛ بر عکس تا بتواند می‌کشد و غارت می‌کند. «کشتار» فرزندان این آب و خاک، چه در جنگ (یک میلیون نفر در جنگ ایران و عراق / هزاران نفر در سوریه و عراق و یمن و لبنان و. ، ، ) یا کشتار در جاده‌های فرسوده و غیراستاندارد (بیش از آمار کشته‌های جنگ) یا کشتن جوانان در کشتارگاه اعتیاد و فساد، یا با فراهم کردن زمینه برای خودکشی‌ها و یا با برپایی همه روز چوبه‌های دار و غارت اموال و سرمایه‌های طبیعی این میهن و غارت اموال سپرده گذاران و خالی کردن جیب مردم به انواع روش ها… تنها بخشی از کارنامه ننگین یک حاکمیت ۳۸ساله است. پس این رژیم؛ بنا به وصیت خمینی بی رحمانه می‌کشد؛ تا نظام پوسیده اش را سرپا نگه دارد.
کافیست به مواضع خامنه‌ای بعد از ۴۸ ساعت که از زلزله گذشت؛ نگاهی بیاندازید کافیست نگاهی داشته باشید، به حرافی‌ها و اقدامی که دولت روحانی برای مردم ایران کرد! کافیست اخبار را دنبال کنید و اینکه همین رژیم تا کجا در همین واقعه به دنبال سرقت اموال مردم زلزله زده و غارت کمک‌های مردمی بوده است.
از سوی دیگر، این مردم ایران بودند که قدرت واقعی خود را رودر روی این حکومت به نمایش گذاشتند و یک «نه» بزرگ به تمامیت گفتند و به کمک هموطنان مصیبت دیده در زلزله شتافتند. هجوم مردم ایران از شهرهای مختلف برای کمک به زلزله زدگان، یک نمایش قدرت و یک قیام مردمی بود.
جنبش دانشجویی و و ظایف آنها در قبال زلزله زدگان کرمانشاه
بی هیچ تردیدی در این میان نیز شاهد کمک‌های زیادی از سوی دانشجویان و دانشگاه‌ها به مردم زلزله زده بودیم که جای سپاس و قدردانی از تک به تک عزیزان دانشجو دارد.
در اینجا ضروری است یاد آوری کنیم، جنبش دانشجویی یک تعهد بزرگی را در این میان بر عهده دارد، چرا که آگاه‌ترین قشر جامعه است و می‌داند که هرگز از این حکومت آبی برای مردم زلزله زده گرم نمی شود؛ پس باید به وظایف خود در این میان قیام کند،
جنبش دانشجویی به دلیل ابعاد میلیونی و به دلیل امکاناتی که در اختیار دارند در این میان می‌توانند و باید در صدر همه اقشار مردم ایران در صحنه کمک و یاری رساندن به زلزله زدگان حضور داشته باشند و باید نشان بدهند که این جنبش مانند نمونه‌های گذشته که در چنین صحنه‌هایی نقش آفریینی و نقش «پیشرو» داشته؛ وارد شود.
عزیزان دانشجو!
ـ با دوستان خود اقدام به ایجاد تشکل‌های کمک رسانی کنید.
ـ به هر میزان (ولو اندک) که می‌توانید کمک‌های مردمی را جمع کرده و به مناطق زلزله زده برسانید و به یاری مردم بشتابید.
ـ از اقدامات خود از شروع تا پایان فیلم و گزارش تهیه کرده و برای رسانه‌های مردمی و مقاومت ایران ارسال کنید تا امکان هرگونه سوء استفاده از این کمکها به سود خود را از بین ببرید.
ـ در مسیر کمک رسانی خود از درد و رنج مردم گزارش تهیه کنید و نشان بدهید که جنبش دانشجویی در کنار مردم خود در این قیام عمومی کمک رسانی حضوری فعال داشته است.
– در هر محیط و تجمع و گردهمایی در دانشگاهها؛‌ از سران رژیم ولایت فقیه بپرسید:
علت این میزان از بی توجهی به مشکلات مردم و بخصوص زلزله زدگان چیست؟ چرا روحانی بعد از دو روز به مناطق زلزله زده رفت؟
چرا پولها و ثروتهای ملت ایران صرف جنگ و یا سازندگی در کشورهایی همچون سوریه و عراق و یمن و فلسطین و لبنان می شود؟
چرا سران این حاکمیت کاری برای زلزله زدگان نکردند؟‌راستی علت آن چیست؟
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید