ایران-رتبه مدارس ایران در بزرگ‌ترین رتبه‌بندی جهانی

0
561
رتبه مدارس ایران در بزرگ‌ترین رتبه‌بندی جهانی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۹-رتبه‌های نخست این فهرست در انحصار پنج کشور آسیایی سنگاپور، هنگ‌کنگ، کره جنوبی، ژاپن و تایوان است. فنلاند که سال‌هاست نام خود را در صدر بهترین نظام‌های آموزشی جهان به ثبت رسانده در رتبه ششم قرار گرفت. مقام بیستم به انگلستان رسید و هشت‌ پله بعد نام ایالات متحده آمریکا دیده می‌شد. کشورهای آفریقای جنوبی و غنا هم دو رتبه آخر فهرست را به نام خود کردند
پژوهشگران دلیل موفقیت کشورهای آسیای شرقی در این ارزیابی را چنین تبیین کرده اند :
اگر شما به یک کلاس درس آسیایی وارد شوید آموزگارانی را می‌بینید که انتظار دارند همه دانش‌آموزانشان موفق شوند. نظام آموزشی سخت گیر، متمرکز و منسجم است.
این کشورها همچنین در جذب معلمان باهوش و مستعد برای تدریس در کلاس‌های پرچالش بسیار موفق هستند، بنابراین دانش‌آموزان زیر نظر آموزگاران فوق‌العاده‌ای آموزش می‌بینند.
لازم به ذکراست که نظام آموزش و پرورش در ایران تحت حاکمیت غارتگران و چپاولگران نه تنها جایی برای رشد دانش آموزان نگذاشته است بلکه در طی این حاکمیت سیاه روبه افول و عقب گرد داشته بطوری که دانش آموزان ما باید مرغداریها و روی سنگ فرش بیابانها و در گذرها بدنبال کلاسهای درس بگردند. فرهنگیان و معلمین ایران نیز زمان خود را به جای کلاس درس باید درگوشه سلولهای زندان های مخوف سپری کنند.
اینچنین است که ایران در هیچ جای این رتبه بندی جایی ندارد و تنها رتبه نخست آن اعدام وکشتار است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید