ایران-دانشجویی-مخالفت دانشجویان دانشگاه علامه: سلیمی وزیر نشود

0
559
مخالفت دانشجویان دانشگاه علامه: سلیمی وزیر نشود

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۲۷-دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی مخالفت خود را با وزیر شدن سلیمی ابراز داشتند.
پس از مطرح شدن سلیمی به عنوان یکی از گزینه های احتمالی تصدی پست وزارت علوم، بسیاری از دانشجویان اخراجی دانشگاه علامه مخالفت خود را نسبت به این انتصاب اعلام کردند و در اعتراض با هشتگ سلیمی وزیر نشود در رابطه با مدیریت او در این دانشگاه می نویسند.
سیاستی که در انتخاب وزرا پیش گرفته شد و منجر به انتخاب افرادی مانند غاصبان خانه‌ی کارگر، بازجوی ۸۸ و قاتل دهه ۶۰ شد، سلیمی با عملکردش در علامه نشان داده است که در الگوریتم این چارت برای وزیر شدن جای خاصی دارد.
این روزها با چیدمان امنیتی کابینه ی دوازدهم، آن‌چه که زیر علامت سوال مانده و سوالات زیادی را برانگیخته سرنوشت وزیر علوم است. وزارت علوم هنوز با سرپرست اداره می‌شود ولی در چند روز اخیر صحبت‌هایی در مورد گزینه‌های احتمالی وزیر پیشنهادی روحانی شده است، در کنار اسم‌هایی چون سید جلال دهقانی فیروزآبادی، الهام امین‌زاده، ضیاء هاشمی و محمدعلی برخورداری، از «حسین سلیمی» رئیس کنونی دانشگاه علامه، هم به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی نام برده می‌شود.
سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی مدعی شده است که تمامی دانشجویان ستاره‌دار این دانشگاه در سال‌های اخیر به دانشگاه بازگشته‌اند به جز دو نفر که مشکل آنها در گزینش سازمان رفع نشده است. وی در یک وارونه گویی مدعی شد بسیاری از دانشجویان ستاره دار فارغ التحصیل از افرادی هستند که میتوان به آینده علمی آنها امید داشت.
وی همچنین مدعی شده توانسته «تمامی استادانی که از دانشگاه به صورت اخراجی، تعلیق و یا بازنشستگی زودتر از موعد رانده شده بودند» را به دانشگاه بازگرداند. همچنین فضای امنیتی در دانشگاه از بین رفته و در این سال‌ها حتی یک دانشجوی علامه به دلیل فعالیت‌های سیاسی به کمیته انضباطی احضار نشده و یا اینکه هیچ دانشجویی به خاطر فعالیت سیاسی از طریق نهادهای دانشگاه مورد فشار قرار نگرفته است.
با وجود این ادعاهای سلیمی شواهد نشان می‌دهد همچنان بسیاری از دانشجویان ستاره‌دار و حتی استادانی که در زمان ریاست صدرالدین شریعتی از این دانشگاه اخراج شده‌اند به دانشگاه بازنگشته‌اند و بسیار از دانشجویان به علت موضوعات سیاسی اخراج و به کمیته انظباطی فراخوانده شدند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید