ایران-دانشجویی-دانشجوی بهایی در زندان

0
634
دانشجوی بهایی در زندان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۲۷-واحد خلوصی دانشجوی بهایی که دومین سال زندان خود را سپری میکند یکی از دانشجویان بهایی محروم از تحصیل میباشد که به ۵ سال زندان محکوم گردید. او در حال حاضر در زندان رجایی شهر زندانی است و سه سال دیگر به آزادی وی مانده است. این دانشجوی محروم از تحصیل، سال گذشته در کنکور ثبت نام کرده بود و علی رغم وعده‌های مسئولین زندان رجایی شهر، امکان شرکت در این آزمون را پیدا نکرد.
وی در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ توسط ماموران امنیتی مقابل منزل خود بازداشت شد. وی پیشتر نیز در اسفند ماه ۱۳۸۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و با قرار وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد شده بود.
وی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به مجموعه اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، عضویت و فعالیت موثر در جامعه بهایی و تبلیغ گسترده آن، عضویت و فعالیت موثر کمیته حق تحصیل وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» جمعا به پنج سال حبس محکوم شد.
لازم به یادآوری است که این شهروند بهایی به همراه ۲۰ تن از فعالان حقوق بشر به دلیل کمک به مردم زلزله زده آذربایجان نزدیک به دو ماه در زندان تبریز و اداره اطلاعات این شهر در بازداشت بود.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید