ایران-دانشجویی-دانشجویان بورسیه دانشگاه نفت در اعتراض به وضعیت استخدامی‌شان طوفان توئیتری به راه انداختند.

0
722
دانشجویان بورسیه دانشگاه نفت در اعتراض به وضعیت استخدامی‌شان طوفان توئیتری به راه انداختند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۱۲-شب گذشته ۱۱ شهریور ۹۶ دانشجویان بورسیه دانشگاه نفت در اعتراض به وضعیت استخدامی خود اعتراض توئیتری به راه انداختند.
این دانشجویان در توئیتر با هشتگ # دانشگاه نفت اعتراض کردند.
دانشجویان می‌گویند در دفترچه انتخاب رشته قرار بوده پس از فارغ التحصیلی جذب وزارت نفت شویم اما اکنون مشخص شده که بورسیه‌ای برای استخدام در کار نیست.
دانشجویان دانشگاه نفت پیش از این نیز بارها نسبت به وضعیت نامشخص استخدامی خود اعتراض کرده بودند.
آنها با هشتگ دانشگاه نفت نفر اول ترند شدند. همه ۱۰ هشتگ اول دیشب مربوط به طوفان توییتری دانشجویان صنعت نفت بوده است. هشتگ‌ها به ترتیب: دانشگاه_نفت، زنگنه، استخدام، نفت، دانشگاه، مجلس، وزارت، نماینده، دانشجویان و ژن_خوب بودند.
بیژن زنگنه؛ وزیر نفت، با تأکید بر اینکه در حال حاضر شرایط استخدام تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه نفت وجود ندارد، بیان کرد: دانشجویان دانشگاه نفت را بورسیه نکرده‌ایم و برای استخدام آن‌ها همانند دیگر دانشجویان آزمون ورودی برگزار می‌کنیم و راه حل مشکل نیروی انسانی، ایجاد‌اشتغال است.
زنگنه که ظاهرا رضایت چندانی به حضور دانشگاه نفت در وزارتخانه خود ندارد، معتقد است اگر دانشجویان وابسته به وزارت نفت شوند، رفتار کارمند گونه پیدا می‌کنند و از خلاقیت آن‌ها کاسته می‌شود. شروع ماجرا از دادن وعده بورسیه به دانشجویان ممتاز، برای ادامه تحصیل در دانشگاه صنعت نفت بود. دانشجویانی که با هزار امید و به وعده تامین‌اشتغال و آینده خود راهی دانشگاه شدند و حال پس از گذشت ۲ سال، همه آمال و آرزوهایشان بر باد رفته است
در این خصوص یکی از صفحات توئیتر متعلق به دانشجویان معترض نوشت: خرداد ۹۴ بود. بچه‌های #دانشگاه_نفت درگیرامتحانات آخر ترم بودن که یه روزاز خواب بیدار شدن ودیدن تمام آمال و آرزوهاشونو باد برده!

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید