ایران-دانشجویی-تجمع اعتراض دانشجویان دانشکده پرستاری بهشتی به آئین‌نامه‌های جدید وزارت بهداشت

0
636
تجمع اعتراض دانشجویان دانشکده پرستاری بهشتی به آئین‌نامه‌های جدید وزارت بهداشت
تجمع اعتراض دانشجویان دانشکده پرستاری بهشتی به آئین‌نامه‌های جدید وزارت بهداشت

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۴/۲۱-روز دوشنبه ۱۹ تیر ماه دانشجویان دانشکده پرستاری در اعتراض به ائین نامه های جدید وزارت بهداشت دست به تجمع اعتراضی زدند.
دبیر مرکزی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی گفت: دانشجویان دانشکده پرستاری با تحریم امتحانات و برگزاری تجمعی، به ابلاغیه جدید وزارت بهداشت در مورد تربیت پرستار در بیمارستان اعتراض کردند.
داوود نعمتی، دبیر مرکزی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی در گفت‌وگویی در خصوص تجمع دانشجویان پرستاری گفت: علت تجمع دانشجویان ابلاغیه جدید وزارت بهداشت است که به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.
وی افزود: در این آئین نامه ها که به امضای وزیر بهداشت رسیده است، بیمارستان ها متولی تربیت دانشجوی پرستاری شدند و دانشکده ها فقط باید با آنها همکاری کنند؛ در حالیکه در اصل این دانشکده ها هستند که متولی تربیت دانشجوی پرستاری هستند.
عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده پرستاری بهشتی خاطرنشان کرد: با این روند افزایش ظرفیت ها، پذیرش بی رویه دانشجوی پرستاری در دانشکده ها، کمبود کادر آموزشی مناسب و اساتید هیأت علمی و هم چنین نبود فضای آموزشی مناسب، کیفیت آموزش پرستاری کاهش پیدا کرده و باعث به خطر افتادن سلامت مردم در بیمارستان ها و مراکز درمانی می شود. از سوی دیگر با توجه به اینکه شرایط لازم برای جذب پرستار بیشتر در بیمارستان ها وجود ندارد، بیکاری افزایش یافته و آینده کاری دانشجویان پرستاری به خطر می افتد.
وزارت بهداشت تلاش دارد با آموزش پرستار بیمارستانی دستمزد پرستاران در کشور را کاهش دهد و هم آموزش گیرندگان بیمارستانی و هم آموزش گیرندگان دانشگاهی را تحت فشار بگذارد.
برنامه های اقتصاد مقاومتی در همه عرصه ها با شدت به پیش می روند و فشار مضاعفی به مردم تحمیل می کنند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید