ایران-دانشجویی-تجمع اعتراضی دانشجویان ارشد دانشگاه بهشتی و عقب نشینی رئیس دانشگاه

0
502
تجمع اعتراضی دانشجویان ارشد دانشگاه بهشتی و عقب نشینی رئیس دانشگاه

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۵/۹-روز یکشنبه ۸ مرداد ۹۶ دانشجویان در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. بیش از بیش از ۶۰تن از دانشجویان ارشد دانشگاه بهشتی در اعتراض به بالا بودن شهریه دروس پیش نیاز و قانون سنوات تجمع کردند.
دانشجویان دانشگاه بهشتی در چند هفته گذشته اعتراضات خود را به شیوه های مختلف به این تخدی از قانون مسئولان دانشگاه نشان داده اند؛ این دانشجویان هفته پیش در یک نامه ای به سازمان بازرسی کل کشوراز دریافت «وجوه غیرقانونی» توسط مسئولان دانشگاه شکایت کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.
دانشجویان در پی جواب نگرفتن نسبت به این بی قانونی دانشگاه، روز یکشنبه ۸ مرداد دوباره در تجمع اعتراضی برگزار کردند و بعد از خواندن بیانیه وارد ساختمان ریاست شدند.
این دهمین تجمع اعتراضی این دانشجویان در دوره ریاست دکتر صدوق در این دانشگاه است.
بعد از جلسه نمایندگان دانشجویان معترض به مشکلات آموزشی ارشد با ریاست دانشگاه، ایشان با قبول درخواست های دانشجویان وعده دادند که :
۱-تمامی شهربه دروس جبرانی صفر شده و ابلاغیه که به استناد آن هزینه‌ای شامل دانشجویان ورودی ۹۴ و ۹۵ برای دروس جبرانی نمی‌شود، به زودی ابلاغ و بر روی سایت دانشگاه گذاشته خواهد شد
۲- برای ورودی‌های ۹۶ به بعد ساز و کاری تعیین خواهد شد که دانشجویان مجبور به اخذ واحدهایی که در دوره کارشناسی گذرانده‌اند نباشند
۳- بنا بر اصلاحاتی که در شیوه‌نامه دانشگاه بهشتی انجام شده است، اگر دانشجویی نخواهد پژوهش محور باشد تا پایان ترم ۳ باید به آموزش اعلام کند که در ترم ۴ واحدهای جایگزین را اخذ کند و اگر دانشجویی بنا بر تشخیص استاد راهنما سپس آموزش گروه و سپس معاونت آموزشی #نتواند پژوهش محور باشد تا پایان ترم ۴ به دانشجو اعلام شده و ادامه تحصیلش آموزش محور خواهد بود. (که این موضوع تعاملی بود و دانشجو میتواند از توانایی خود دفاع کند)
لذا این موضوع برای دانشجویان ورودی ۹۴ که ترم ۴ آن‌ها گذشته است اعمال نخواهد شد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید