ایران -دانشجویان و فارغ التحصیلانی که مسافرکشی می کنند

0
613
دانشجویان و فارغ التحصیلانی که مسافرکشی می کنند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۹-اذعان معاون علمی فناوری رییس جمهور به معضل بیکاری فارغ التحصیلان
سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا دولت‌ها در مسافر کشی دانشجویان مقصر هستند تصریح کرد: «این پدیده در همه جای دنیا وجود دارد. البته درست است که در ایران این مسئله بیشتر اتفاق می‌افتد و به دلیل به کار گیری سیاست‌های اشتباهی است که دولت‌ها در گذشته داشته اند، دولت می خواهد مشکل اشتغال را حل کند. از طرفی اکنون نیز نمی تواند فردی را استخدام کند و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد بودجه دولت در بخش دستمزد‌ها به کار گرفته می‌شود و پول نفت دیگر پاسخگوی این هزینه‌ها نیست. باید راه‌های جدیدی برای خلق ثروت به کار گیریم».
ستاری با اشاره به ارتباط میان صنعت و دانشگاه اظهار کرد:« ما صنعتی داریم که عملا صنعت نیست و کارخانه است کشوری که نتواند ماشین طراحی کند احتیاجی به دانشگاه ندارد. کشوری که خط تولید خود را از خارج وارد و در ایران سوار می‌کند؛ به تکنسین نیاز دارد. با این شرایط چرا دانشگاه های ما مهندس و فوق لیسانس و دکترا می گیرد؟»
معاون علمی فناوری رئیس جمهوردر توضیح به این سوال که شما معاون دولت هستید اما در کلامتان گاهی نقدهایی دارید که مستقیم به دولت بر می گردد، گفت: «بحث من درباره ساختارها است که باید تغیر کند که بسیار سخت است. اگر انتقادی هم نسبت به وضعیت دانشگاه‌ها و آموزش است؛ واقعیت هایی است که وجود دارد و تنها مختص این دولت نیست».
ولی واقعیت این است در کشوری پایه و اساس آن غارت و چپاول است؛ درهیچ بخشی از کشور رشدی وجود ندارد و بیکاری و مسافرکشی دانشجویان هم به همین سیاستهای ضد مردمی برمیگردد.
ستاری نه تنها پاسخ مناسبی به این سوال نداد بلکه دم خروس هم ازحرفهایش بیرون زد!!!
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید