ایران-جوانان-پرستوهای خونین بال -شماره ۱

0
912
پرستوهای خونین بال -شماره ۱

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۲۶-پرستوهای خونین بال؛ نام مجموعه ایی است که به زندگی و شهادت شهدای مجاهد خلق که در سنین پایین تر از ۲۰سالگی در زندانها و بدست آدمکشان ولایت فقیه به شهادت رسیدند؛ می پردازد. در آستانه بازگشایی مراکز تحصیلی؛ یاد این قهرمانان را با مروری کوتاه بر زندگی و شهادت هر یک گرامی میداریم. باشد تا با پشتوانه خون این شهیدان؛ بر عزم و رزم خویش برای آزادی ایران و خلق محبوبمان بیفزاییم.
مجاهد شهید مجید شفایی
خستگی نمی شناخت
مجاهد شهید مجید شفائی در خانواده ای با ویژگیهای والای انسانی در اصفهان متولد شد و رشد کرد. در دوره انقلاب ضدسلطنتی با وجود سن کم در تظاهرات شرکت فعال داشت. پس از انقلاب ضدسلطنتی در ارتباط با سازمان مجاهدین قرار گرفت و عضو انجمن جوانان مسلمان شد. زمانی که از خانه شان بعنوان محل فعالیتها استفاده می شد او فعالانه مشغول به کار می شد.
مجید نوجوانی با هوش؛ دقیق و پرتلاش بود. او در تیم های فروش نشریه مجاهد فعالیت چشمگیری داشت و نفرت شدیدش از مرتجعین در مایه‌گذاریهای او و تلاشی که برای انجام مسئولیتهایش بکار می‌گرفت بخوبی قابل مشاهده بود.
پس از دستگیری مادرش مجاهد شهید عفت خلیفه سلطانی، مجید بهمراه دیگر اعضای خانواده، زندگی مخفی اش را آغاز کرد. بارها او را دیده بودند در حالی که کفشهایش را زیر سر گذاشته، در پارکی خوابیده است، ولی هیچگاه نشانی از خستگی روحی و کم تحرکی در او دیده نمی شد.
تا اینکه چند روز پس از دستگیری پدر و مادرش؛ وی نیز بر سر قراری دستگیر شد. او را تحت شکنجه بردند و پشت و پهلوی او را سیاه کرده و دستش را شکستند. ولی او که یک میلیشیای دلاور و قهرمان بود متهورانه از مواضع انقلابیش دفاع کرد.
پاسداران شب و دژخیمان سرانجام؛‌ او را ساعت ۱۲ شب یکشنبه پنجم مهر ماه سال ۱۳۶۰ به همراه پدر و مادر قهرمانش در اصفهان تیرباران کردند. مجید در زمان شهادت ۱۶ ساله بود. از او ژاکتی به یادگار مانده است که مادر شهیدش عفت خلیفه سلطانی برای وی بافته بود. اما قبل از اینکه بتواند آن را به تن کند؛ در کنار مادرش به خاک افتاد. مادرش در زمان شهادت ۴۲ ساله بود . این دو شهید را در مزار تخت فولاد اصفهان بخاک سپردند.
پرستوهای خونین بال؛ را در شماره‌های بعدی دنبال کنید…..

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید