ایران-جوانان-پرستوهای خونین بال شماره۸

0
870
پرستوهای خونین بال

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۸-مجاهد شهید نرگس (فرزانه) آل هاشم
سقف بی انتهای مقاومت
چیزی به عید سال ۱۳۶۱ نمانده بود که به دلیل مقاومت بالای زندانیان گرگان و با هدف شکستن این مقاومت جنایتکاران دست به اعدام زندانیان زدند. از جمله مجاهد شهید ترانه رحیم نژاد، نرگس(فرزانه) آل هاشم؛ جلیل سلاقی؛ و……….. جلیل را قبل از اعدام آنقدر شکنجه کرده بودند که سرتاسر بدنش تاول زده بود و تمامی بدنش ۵ سانت گوشت اضافی آورده بود.
روزی صدای مهیبی فضای ساکت زندان را شکست و مزدوران را به لرزه درآورد. این صدا از بند زنان می‌آمد که با قرار قبلی و با یک برنامه حساب شده، راس یک ساعت مقرر تمامی زندانیان مجاهد از اتاق های خودشان ترانه «بهاران خجسته باد» را بیاد شهدا و جهت تجدید عهد و پیمان با آنان سر دادند.
نرگس را به همراه جمعی دیگر از خواهران زندانی؛ به میدان کردکوی بردند و از ساعت ۲ تا ۶ بعدازظهر و پس از تبلیغات بسیار؛ شلاق زدند. … هر بار که شلاق می زدند نرگس می خروشید: «بسم الله و بنام خدا و بنام مسعود و خدایا تو شاهدباش که ما راه خلق و راه انقلاب را می رویم. »
نرگس سالها در زندان بود، دژخیمان فشار همه جانبه یی برای به زانو درآوردن او وارد می کردند. اما روح سرکش و انقلابی نرگس سقف بلند مقاومت را برگزیده بود. وی می گفت:«اینها یزید زمانه اند من ترجیح می‌دهم بمیرم اما تن به تسلیم ندهم.»
فرزانه را سه روز قبل از شهادتش به شدیدترین شکل شکنجه کردند بطوریکه پاهای او کاملا از بین رفته بود؛ آنگاه در یک سحرگاه خونین وی را در حالی که ۱۷ سال بیشتر نداشت؛ تیرباران کردند.
جلادان به مادرش خبر می دهند که بیا و دخترت را بگیر. مادر این شهید با تصور اینکه فرزندش آزاد شده به زندان میرود؛ اما با پیکر متلاشی شده دختر دلبندش روبرو می شود.
مادر داغدار پیکر پاک فرزانه را در خانه می شوید و در مزار کردکوی دفن می کند. اما این پایان اندوه مادر نبود. پس از چند روز پاسدار هرزه‌ای به منزل مادر شهید نرگس آل هاشم مراجعه کرده و نایلکسی را تحویل مادر داده و می گوید: این مال دختر شماست! من شب قبل از اعدام او را عقد خود کردم. این هم ۷۰۰تومان شیر بهای دخترت…

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید