ایران – جلوگیری ازسفر دکتر ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران برای معالجه به اروپا

0
686
جلوگیری ازسفر دکتر ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران برای معالجه به اروپا

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۱۰-دکتر ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب ضدسلطنتی که سالها در زندانهای قرون‌وسطایی به‌سر برده، به توصیه پزشکان باید برای معالجه به اروپا منتقل شود. اما حکام تهران به‌خاطر مواضع قاطع وی در قبال نظام ولایت‌فقیه و ایستادگی و تسلیم نشدن به ، او را ممنوع الخروج کرده و در صددند او را زجرکش کنند.
مقاومت ایران عموم مراجع مدافع حقوق‌بشر، به‌ویژه کمیسر عالی و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و هم‌چنین اتحادیه‌های پزشکی در کشورهای مختلف را به محکومیت قاطع رژیم به‌خاطر ممنوع کردن سفر دکتر ملکی به خارج و محرومیت وی از معالجه و اقدام فوری برای رفع این ممنوعیت فرامی‌خواند.
دکتر ملکی از زندانیان سیاسی زمان شاه، در سال ۱۳۶۰دستگیر شد و به مدت پنج‌سال در زندان به‌سر برد. وی در سالهای ۱۳۷۹و ۱۳۸۸نیز بار دیگر دستگیر و تحت شدیدترین فشارها قرار گرفت.
دکتر ملکی در آبان ۱۳۹۵گفت: «خامنه‌ای عامل و مسئول تمام این بدبختی‌ها، این اعدامها، این کشتارهاست… به‌هیچ‌وجه هم نمی‌تواند خودش را مبرا بکند و بگوید من اطلاع نداشتم… بارها خودش گفته که از جزییات و وقایعی که در مملکت می‌گذرد اطلاع دارم و مسلماً هم اطلاع دارد».
دکتر ملکی در اردیبهشت ۱۳۹۶در ارتباط با نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «اسم این شعبده‌بازی را گذاشتند انتخابات… (کاندیداها) چه کسانی هستند؟ یکی‌اش آقای رئیسی است، جلاد معروف و یکی آقای روحانی است کذاب معروف… من در جریان قولهای روحانی هستم. چقدر به مردم دروغ می‌گوید؟ چقدر سر مردم را می‌خواهد شیره بمالد؟. این انتخابات نیست… می‌گویند بیایید به این دو نفر ر‌أی بدهید. یکی را می‌گویند طرفدار خامنه‌ای است و یکی طرفدار خامنه‌ای نیست درصورتی‌که هر دو طرفدار رهبری هستند چون اگر نباشند نمی‌توانند شرکت کنند و نمی‌توانند از فیلتر شورای نگهبان بگذرند».
وی در مرداد ۱۳۹۶در اطلاعیه‌یی به‌مناسبت سالگرد قتل‌عام زندانیان نوشت: به «سردمداران نظام ولایی هشدار می‌دهم که دیر نخواهد بود که شما هم دچار سرنوشت همه استبدادیان خواهید شد و روزی تاوان ریختن خون بیگناهان را خواهید داد. شما هم روزی باید پاسخگوی دروغ گویی‌ها، دزدی‌ها، و جنایت‌هایتان باشید. مطمئن باشید که جنبش دادخواهی مردم ایران روزی شما را هم پای میز محاکمات عادلانه خواهد کشاند».
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید