ایران -جان هادی گرفته شد چون روزانه باید ۶۰کیلومتر تارسیدن به مدرسه را ه می پیمود

0
695
جان هادی گرفته شد چون روزانه باید ۶۰کیلومتر تارسیدن به مدرسه را ه میپیمود

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۶-نبود دبیرستان جان یک دانش آموز عرب اهل بخش شعیبیه را گرفت
هادی کعبى از اهالی روستای بیت اخضیر از توابع بخش شعیبیه شهرستان شوشتر(تستر) بود
اوبدلیل اینکه درمحل زندگی خودش هیچ امکانی برای تحصیل نداشت مجبوربود برای ادامه تحصیل از روستای خود تاشهر شوشتر را که مسافتی با ۶۰کیلومتر بود را با موتورسیکلت طی کند .
اما هادی روز ۲۲مهرماه درحالیکه مثل هرروز برای رفتن به مدرسه اقدام کرده بود درمسیر شعیبیه –شوشتر با یک پژو ۲۰۶ تصادف کرده وجان اش راازدست داد .
منطقه ی شعیبیه از امکانات فرهنگی ،درمانى ، آموزشى ، رفاهی و ورزشی محروم است و مهم تر از همه محرومیت از آموزشگاه های مقطع متوسطه دختران و پسران می باشد .شعیبیه تنها یک مدرسه ۹ کلاسه دارد و دانش آموزان برای تکمیل دوره دبیرستان مجبورند به شهر شوشتر بروند. نکته دیگر اینکه بدلیل نبود امکانات ایاب و ذهاب و دور بودن مدارس از روستاها بسیاری از دانش آموزان شعیبیه به خصوص دختران ترک تحصیل میکنند ؛قابل ذکر است که شعیبیه طبق آمارهای حکومتی این منطقه تا ده سال پیش ۲۰۵۸۷۴ نفرجمعیت داشته است بنابراین داشتن امکانات آموزشی ازاولیه ترین نیازهای مردم این منطقه است اما دریغ ازاینکه حکام غارتگر ذره ای به فکر مردم محروم این منطقه باشند وروزانه اهالی این روستا با ازدست دادن عزیزان خود قیمت نبود امکانات را میدهند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید