ایران – تهدید «سهیل عربی» با چاقو

0
681
تهدید «سهیل عربی» با چاقو

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۱۱- زندانی سیاسی سهیل عربی تهدید به حمله با چاقو شد
نام زندانی سیاسی «سهیل عربی» در میان نامزدهای دریافت جایزه آزادی رسانه سال ۲۰۱۷ به چشم میخورد در همین حال این زندانی در بند ۸ زندان اوین در بین زندانیان خطرناک محبوس بوده و از ملاقات با خانواده محروم است. چندی پیش؛ پس از توهین رئیس زندان (علی چهارمحالی) به زندانیان سیاسی؛ سهیل عربی و آرش صادقی به وی اعتراض کردند. و زندانبانان در انتقام گیری؛ اقدام به انتقال سهیل عربی به بند ۸اوین و آرش صادقی به زندان گوهردشت کردند. بند ۸زندان اوین بند زندانیان با جرایم خطرناک است.
ابتدا به سهیل عربی گفته شده بود که فقط مدت سه روز در بند ۸خواهد ماند. ولی برخلاف اصل تفکیک جرائم؛ این زندانی هم‌چنان در این بند محبوس است. این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای این زندانی سیاسی شده است به‌طوریکه امروز چهارشنبه دهم آبان ماه؛ وی توسط یکی از زندانیان عادی تهدید به حمله با چاقو شد.
این زندانی حدود سه ماه است که از ملاقات با خانواده‌اش محروم است. مسئولان زندان اجازه پوشیدن لباس‌شخصی به زندانیان سیاسی در ملاقات را نمی‌دهند و ملاقات با خانواده را مشروط به پوشیدن لباس زندان کرده‌اند. سهیل عربی این امر را توهینی به خود و خانواده دانسته و آن را مربوط به خلافکارانی چون بعضی از مسئولان حکومتی می‌داند. وی به‌دلیل لباس زندان از ملاقات با همسر و دخترش محروم مانده است.
به گفته یکی از منابع نزدیک به وی بر اساس قوانین قضایی سهیل عربی باید روز ۲۷شهریور سال ۹۶ آزاد می‌شد. اما همانند دهه شصت که مسئولان زندان؛ زندانیان سیاسی را پس از پایان حکم هم‌چنان نگه داشته و آزاد نمی‌کردند؛ او را نیز آزاد نمی‌کنند. بر اساس گفته همین منبع سهیل عربی در دوران بازجویی مورد شکنجه قرار گرفته و اعترافاتی که از وی گرفته شده به‌دلیل همین شکنجه‌های جسمی و روحی بوده است. علاوه بر این وی محروم از یک محاکمه علنی و عادلانه بوده است. محاکمه وی در یک دادگاه بسته بدون پوشش خبری و غیرعادلانه انجام شده است.
سهیل عربی پیش از این در اعتراض به این شرایط و پرونده‌سازی برای همسرش اقدام به یک اعتصاب‌غذای طولانی کرده و تا دم مرگ پیش رفت.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید