ایران – ترک تحصیل درایران فاجعه ملی !!!

0
626
ترک تحصیل درایران فاجعه ملی !!!

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۱-ترک تحصیل بسیاری از افراد به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی
این روزها شاهد ترک تحصیل بیشتر نوجوانان هستیم، و دلیل آن، بیکاری خیل عظیمی از فارغ‌التحصیلان و مشکلات مالی و اقتصادی خانواده‌ها می‌باشد.
یک جامعه‌شناس با بیان اینکه ترک تحصیل بسیاری از افراد به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی است، گفت: یکی از دلایلی که سبب ترک تحصیل نوجوانان می‌شود، بیکاری خیل عظیمی از فارغ‌التحصیلان و در پی آن کم شدن رغبت به ادامه تحصیل است.
دکتر حسن اسماعیل‌زاده اظهار کرد: آگاهش‌بخشی به والدین و اولیای کودکان در خصوص اهمیت تحصیل در مدرسه و دانشگاه‌ها از طریق رسانه‌ها و به طرق دیگر از عقب‌افتادگی از تحصیل کودکان جلوگیری می‌کند.
وی ادامه داد: تغییرات در برنامه‌ها درسی و انعطاف‌پذیری بیشتر دروس سبب علاقه‌مندی کودکان به تحصیل خواهد شد.
اسماعیل‌زاده اضافه کرد: تقویت امکانات آموزشی نیز به علاقه‌مندی کودکان به تحصیل و علم‌آموزی منجر می‌شود. متأسفانه امکانات آموزشی در سیستم آموزشی کشور ما کافی نیست.
این مدرس دانشگاه‌های علمی کاربردی و فرهنگیان افزود: زمانی که تمایل به تحصیل به هر دلیلی بین کودکان کمتر شود سلامت اجتماعی و روانی افراد به مخاطره می‌افتد و سرمایه اجتماعی پایین می‌آید.
اما واقعیت انکارناپذیر درترک تحصیل کودکان و نوجوانان ایرانی نداشتن آزادی و اختناق و سرکوب است فقراقتصادی ناشی ازچپاول وغارت سردمداران این نظام است که حقوق مردم ایران را بالا میکشند و سهم مردم ایران چیزی جز رنج و گرسنگی و فروش اعضای بدن واعتیاد نیست آری مردم ایران قبل ازهرچیز نیاز به انتخابی آزاد ویک حکومت مردمی دارند .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید