ایران -ترک تحصیل دانش آموزان در نبود مدرسه و معلم

0
557
ترک تحصیل دانش آموزان در نبود مدرسه و معلم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۲-۲۰ روز از سال تحصیلی جدید گذشته است اما دانش‌آموزان روستاهای پز شهرستان الیگودرز به دلیل نداشتن معلم از کلاس درس محروم مانده‌اند. دانش‌آموزانی که نبود مدرسه و محرومیت آن‌ها را وادار می‌کند تا درس چوپانی را مشق کنند.
دانش آموزان روستاهای پز الیگودرز پس از گذشت ۲۰ روز از سال تحصیلی جدید همچنان منتظر آمدن معلم مدرسه هستند.
با آغاز ماه مهر و سال تحصیلی جدید میلیون‌ها دانش‌آموز به شوق آموختن راهی مدرسه شده‌اند و شور اشتیاق خاصی به کوچه و خیابان‌های شهرمان داده‌اند.
اما کمی دورتر از این هیاهو و شور و اشتیاق شهرمان، هستند دانش‌آموزانی که هنوز کوچه‌پس‌کوچه‌هایشان بوی ماه مهر نمی‌دهد، هنوز مدرسه شان باز نشده و هنوز حضور گرم دانش‌آموزان گرمی‌بخش کانکس‌های سرد نشده است.
خداداد حسنی دهیار روستای پز الیگودرز می گوید:
“نیمی از ماه مهر گذشته است اما هنوز یک معلم برای دانش‌آموزان این منطقه نیامده است فقط گفتند برای هر روستایی از معلمان حق تدریس می‌فرستیم که این معلمان حق‌التدریس هم حداقل یک هفته باید بروند روش تدریس یاد بگیرند.”.
دهیار روستای پز الیگودرز می‌افزاید:« دانش‌آموزان روستا‌های پز فقط تا پایه ششم می‌توانند درس بخوانند اکنون نیز در دو روستای پز ۵۰ دانش‌آموز پایه اول تاششم و روستای دیگر ۴۳ دانش‌آموز منتظر آمدن معلم‌اند اما هنوزی خبری از معلم نیست و دانش‌آموزان همچنان باید چشم‌به‌راه آمدن معلم بمانند.»
وی عنوان می‌کند: «برای هر یک از این روستاها یک معلم فرستاده می‌شود اما یک معلم واقعاً پاسخ گوی این تعداد دانش‌آموز نیست.»
وی به کانکسی بودن مدارس روستا‌های پز اشاره می‌کند و می‌گوید: «با توجه به کانکسی بودن مدارس امکان دو شیفته کردن مدرسه نیست و یک معلم باید ۴۳ دانش‌آموز پایه اول تا ششم را همزمان آموزش بدهد.»
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید