ایران -تبدیل دانشگاههای دامپزشکی به محلی برای کسب درآمد

0
493
تبدیل دانشگاههای دامپزشکی به محلی برای کسب درآمد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۱۸-

محمدرضا صفری رئیس نظام دامپزشکی روز ۱۴ مهر ماه با بیان اینکه دانشگاهها صرفا به محلی برای کسب درآمد تبدیل شده‌اند؛ اظهار داشت: در حالیکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که حدود ۲۰ درصد از سلامت در حوزه طرح تحول سلامت است اما به ۸۰ درصد باقیمانده توجه نشده است. در حرفه دامپزشکی دچار آشفتگی هستیم و به نظر می‌رسد بین آنچه که ما بیان کرده و در مقام عمل انجام می‌دهیم فاصله زیادی وجود دارد.
تعداد اعضای حرفه دامپزشکی به ۳۶ هزار و ۱۶۴ نفر رسیده است اما این بخش در حوزه آموزش وضعیت مناسبی ندارد.
رئیس نظام دامپزشکی افزود: ۱۲ دانشکده دولتی، ۱۱دانشکده آزاد تبدیل به محلی برای کسب درآمد شده است و انگار ما باید حرفه خودمان را در اختیار گردانندگان دانشگاه قرار دهیم تا امور دانشگاه بچرخد.
وی گفت: در سال گذشته برای ۷۵۴نفر در دفترچه‌های آزمون استخدام سراسری اعلام نیاز شد اما ۲۵۰۰ نفر جذب شدند در حالیکه درخواست ما تنها ۴۰۰نفر بود. این فارغ‌التحصیلان اکنون باید کجا مشغول شوند؟ آیا دانشگاه احساس مسئولیتی برای این فارغ‌التحصیلان دارد؟
صفری تصریح کرد: دانشگاه آزاد از ناتوانی وزارت علوم سوء استفاده کرده و همین امر باعث شد وضعیت فارغ‌التحصیلان بخش دامپزشکی کشور مناسب نباشد.
رئیس نظام دامپزشکی گفت: در حوزه پژوهش نیز اساسا پژوهش دامپزشکی نداریم به جز حداقلهایی که در دانشگاهها صورت می‌گیرد. تولیدکنندگان ما یک شب با آسایش نمی‌خوابند و بیماریهای دامپزشکی همواره نگرانی‌هایی را برای آنها ایجاد می‌کند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

 

نظر بدهید