ایران -بیکاری ۸۰ درصد نابینایان در ایران

0
512
بیکاری ۸۰ درصد نابینایان در ایران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۵-معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از بیکاری ۸۰ درصد نابینایان در کشور خبر داد.
بسیاری از نابینایانی که دارای تحصیلات بالا نیز هستند، در حال حاضر شغلی ندارند.
حسین نحوی‌نژاد در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی عصای سفید برگزار شد، گفت: «در حال حاضر نابینایان با مشکلات زیادی برای عبور و مرور مواجه هستند و آن نیز به این دلیل است که اماکن و ادارات برای استفاده این افراد مناسب‌سازی نشده‌اند و همچنین از نظر تجهیزات نیز با مشکلاتی مواجه هستند».
وی افزود: «درغربالگری چشم تاکنون سه میلیون و ۲۰۰ هزار کودک سه تا پنج ساله مورد معاینه قرار گرفته‌اند که از این میان ۱۶ هزار نفر آنها مشکوک به بیماری آمبیوپی بودند».
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با تأکید بر اینکه ۱۵۰ هزار فرد کم‌بینا و نابینا در کشور زندگی می‌کنند، اظهار داشت: «۳۰ هزار نفر آنها نابینای شدید هستند که ۶۵ درصد آنها مرد و ۳۵ درصد نیز زن هستند».
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی به مشکلات بیکاری و مستمری ناچیز مددجویان اشاره کرد و گفت: «بیکاری در میان نابینایان بیش از سایرین به چشم می‌خورد، به طوری که ۸۰ درصد نابینایان کشور بیکار هستند».
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی ادامه داد: «از سوی دیگر مشکلی که برای استخدام افراد نابینا وجود دارد، این است که مصاحبه‌های سختی برای آنها در نظر گرفته می‌شود تا امکان استخدام آنها نباشد. بنابراین بسیاری از نابینایانی که دارای تحصیلات بالا نیز هستند، در حال حاضر شغلی ندارند».
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید