ایران-بیماری و ضعف شدید جسمانی زندانیان اعتصابی گوهردشت

0
595
بیماری و ضعف شدید جسمانی زندانیان اعتصابی گوهردشت

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۲-بیش از ۲۰ تن از زندانیان سیاسی گوهر دشت همچنان در اعتصاب غذا بسر می برند. بر اساس گزارشهای دریافتی ۵۳ زندانی سیاسی سالن ۱۰ زندان رجایی شهر در همان وضعیت سابق قرار دارند. بیش از بیست زندانی سیاسی اعتصاب کننده؛ پس از ۲۵ روز همچنان بر اعتصاب غذای اعتراضی خود پافشاری کرده و تا رسیدن به خواسته خود مبنی بر بازگشت به سالن قبلی و خروج از سالن ۱۰ به اعتصاب خود ادامه می دهند.
وضعیت جسمی و عمومی اعتصاب غذا کنندگان بسیار نامناسب می باشد. پزشکان به هیچ عنوان برای معاینه آنها وارد بند نمی شوند و هیچ زندانی نیز به بهداری منتقل نمی گردد. بر اساس گفته خانواده ها شدت ضعف در اعتصاب غذا کنندگان به حدی است که یکی از زندانیان در حال اعتصاب در سالن ملاقات که هوای گرم و خفقان آوری دارد؛ بشدت می لرزید.
زندانیانی هم که در اعتصاب نیستند وضعیت جسمی خوبی ندارند. غذاهای زندان بسیار بی کیفیت و غیرقابل استفاده است. زندانیان فروشگاه ندارند. کتاب و تلویزیون وجود ندارد. اتاقها بشدت ایزوله و پنجره ها جوشکاری شده و زندانیان نمی توانند نفس بکشند و اتاقها تهویه ندارند. تلفن در سالن وجود ندارد و خانواده ها در اضطراب بی خبری از وضعیت عزیزانشان هستند. تنها ارتباط زندانیان با خانواده زمان کوتاه ملاقات هفتگی است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید