ایران -بیش از یکصد نفر از شاگردان و هواداران آقای کاظمینی بروجردی بازداشت شدند

0
782
بیش از یکصد نفر از شاگردان و هواداران آقای کاظمینی بروجردی بازداشت شدند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۱۱-از روز گذشته بیش از یکصد نفر از شاگردان و هواداران آقای کاظمینی بروجردی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.
آقای کاظمینی بروجردی، زندانی عقیدتی سیاسی، صبح روز بیستم شهریور 1396 برای سومین بار در دوره هشت ماهه مرخصی درمانی، به دادگاه ویژه روحانیت احضار شدند.در دادگاه اخیر به ایشان گوشزد گردید که هنوز دو پرونده سیاسی دیگر برای ایشان باز است و ایشان با وجود سپری کردن و اتمام دوره حبس ده ساله که عملا یازده سال به طول انجامید، هنوز آزاد نیستند و پس از این به عنوان زندانی باید در دادگاه حاضر شود.
آقای بروجردی پس از گذراندن یازده سال حبس ممتد بدون داشتن حق مرخصی درمانی و حتی وکیل مستقل، دوران محکومیت سختی را در زندان های ایران گذراند و از شدت بیماری ها و عوارض گوناگون ناشی از شکنجه و حبس طولانی، بارها با خطر مرگ مواجه شد. در پی وخامت شدید وضعیت جسمی، در ژانویه سال میلادی جاری ایشان علیرغم پایان یافتن دوران محکومیت ناعادلانه، با گذاردن قرار کفالت و سپردن وثیقه سیصد میلیون تومانی و تعهدات سنگین به سه سازمان امنیتی و قضایی، به جای آزادی کامل به مرخصی درمانی نامحدود آمد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید