ایران -بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین به مناسبت ۱۳ مهر ، ۵ اکتبر « روز جهانی معلم »

0
719
بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین به مناسبت ۱۳ مهر ، ۵ اکتبر « روز جهانی معلم »

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۱۱-بنام خدا
۵ اکتبر برابر با ۱۳ مهرماه از سوی سازمان علمی – فرهنگی یونسکو وابسته به سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلم نامگذاری شده و هر ساله در این روز معلمان جهان با گردآمدن به دور هم سعی می کنند نگاه جهانیان را به خود معطوف دارند.دیر سالی است که معلمان این مرز و بوم نیز برای پیگیری مطالبات خود در این روز گرد هم می آیند و با تجمع خود همگان را به یاری می طلبند تا سرنوشت محتوم آن ها را تغییر دهند و نگذارند انسان سازان جامعه ، گرفتار پیچ و خم های اداری ، برای پیگیری مطالبات خود باشند که نتیجه آن تبعیض و شرایط دشوار اقتصادی برای معلمان است.با این وجود متاسفانه در تمام این سال ها هرگاه که کور سوی امیدی ایجاد شده و اندک گشایشی در حقوق و مطالبات فرهنگیان بوجود آمده ،با توطئه دست های پنهان و آشکار، تورم شدت گرفته و همان اندک مطالبه محقق شده نیز در مغاک جامعه حریص بازار بلیعده شده و باز این فرهنگیان جامعه بوده اند که با انبوهی از مشکلات خواستار مطالبه حقوق و دستمزد به حق و قانونی خود شده اند اما هیهات که نه گوش شنوایی هست و نه قدمی فراخور.
ما فرهنگیان استان قزوین اکنون از شدت بی توجهی دولتمردان به خواسته های خود به تنگ آمده ایم و گوش هایمان از وعده و وعیدها آگشته شده و لبریز از مطالبات بحق و قانونی خود دوباره فریاد می زنیم : آیا کسی هست ما را یاری کند ؟
آیا مسلمانی صدای تظلم خواهی ما را می شنود ؟
آیا کسی درد ما را می بینید ؟
این چه ستمی است که جامعه ای به سفیران تعلیم و تعلم خود می کند و آن ها را شرمنده همسر و فرزندان و این و آن و همگان می سازد تا با قد خمیده و رنجور خود در کلاس درس ،فرزندانی را تربیت کند که در چهره او یاس و ناامیدی و زردی و بی خونی و نیاز می بینند؟
این چه عدالتی است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر ما روا می دارد و هر موقع صدای اعتراض ما را می شنود، از نداشتن و بی پولی می نالد اما چون به دیگران می رسد گشاده دستی می کند ؟
آن بوق و کرنا های حقوق هماهنگ ،آن یکسان نگری کارکنان دولت ،آن امسال اقدام می کنیم ها و…به کجا رفت ؟
کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین ، پیرو مصوبه شورای هماهنگی کانون های سراسر کشور ،ضمن دعوت از همه فرهنگیان استان قزوین ، شاغلان و پیشکسوتان، به حضور در جلوی اداره کل آموزش و پرورش در روز جهانی معلم برابر با ۱۳ مهرماه ساعت ۱۰ صبح ، از مقامات عالیه استان ، مدیران کل آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه می خواهد با حضور در جمع فرهنگیان حداقل به درد دل آن ها گوش فرا بدهند و با انتقال آن به مقامات فرادست ، اگر کاری نمی توانند بکنند لااقل تسکین بخش آلام آن ها باشند .
اهم درخواست های تجمع فرهنگیان استان قزوین به قرار زیر است:
۱ – از سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقتصادی کشور می خواهیم اگر نمی خواهند نگاه ویژه ای به فرهنگ سازان و معلمان جامعه داشته باشند، حداقل با نگاه عادلانه شرایطی را ایجاد کنند تا آموزش و پرورش بتواند تن نحیف و لاغر خود را با این خانواده بزرگ و پرجمعیت استوار و سرزنده نگه دارد.
۲- از قوه قضاییه می خواهیم با فعالان صنفی مانند متهمان پرونده های امنیتی برخورد ننماید و یقین داشته باشد آن هایی که برای برآورده شدن مطالبات بحق و قانونی فرهنگیان فعالیت می کنند ،بیش از هرکس دل در گرو دین و میهن دارند.بنابراین آزادی فعالان صنفی در بند ،خواست جامعه فرهنگیان بخصوص فرهنگیان استان قزوین است.
۳ – از وزیر آموزش و پرورش ،مدیران ستادی وزراتخانه و مدیران آموزش وپرورش استان می خواهیم اولا قبل از هر چیز خود را یک فرهنگی و معلم تلقی نمایند .ثانیا همراه با فعالان صنفی برای بهتر شدن شرایط زندگی فرهنگیان تلاش کنند و یقین داشته باشند که این کار هم به جایگاه آن ها افزوده خواهد کرد و هم به افرایش امید در بین فرهنگیان خواهد انجامید.
۴- از دولت می خواهیم هر چه زودتر نسبت به اجرای کامل نظام حقوق هماهنگ با تمام بند ها و تبصره ها اقدام نماید و این همراهان همیشگی خود را بیش از این دلسرد و ناامید نسازد.
کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید