ایران-بیانیه دادخواهی در رابطه با آمران و عاملان قتل عام تابستان ۶۷

0
538
بیانیه دادخواهی در رابطه با آمران و عاملان قتل عام تابستان ۶۷

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۵/۱۰-هرگز
چنین عریان و سینه سپر
زندگی را ندیده بودیم
در آوردگاه مرگ
چنین، که آنان گام پیش نهادند
شگفتا، مرگ، برکف داشت شمشیر؛ در این سو، زندگی، خود بی‌سپر بود
شگفتا کاندران پیکار، آخر تن مرگ مسلح، محتضر بود
بمناسبت سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی و برای گرامیداشت یاد و خاطره سی هزار گل سرخ در بیست ونهمین سالگرد قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی، یاد آن زنان و مردان دلیر که مظهر ایستادگی در برابر دیکتاتوری بودند را گرامی می‌داریم.
اعدام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ واقعه‌ای بود که طی آن به فرمان خمینی، ۳۰ هزار زندانی سیاسی و عقیدتی در زندان‌های رژیم ولایت فقیه به شکلی مخفیانه اعدام و در گورهای دسته‌جمعی دفن شدند. اتهام اکثر زندانیان همکاری با سازمان‌های مجاهدین خلق ایران بود. بفرمان خمینی سی هزار زندانی را اعدام کردند و چهره کریه دیکتاتوری مذهبی را برای همیشه در تاریخ ایران و جهان به ثبت رسانید.
برای زنده نگه داشتن یاد و نامشان که هزاران تن از آنها بی نام و نشان درگورهای دسته جمعی و ناشناخته دفن شده اند ، بر آن هستیم تا خون به ناحق ریخته آنان را از این جلادان بگیریم.
خون این شهیدان سر به دار؛ بازپس ناگرفته است. جلادانی که در سال ۶۷ دست به این جنایت هولناک زدند؛ همچنان بر اریکه قدرت نشسته اند. خواست عموم ملت ایران بازگشودن پرونده کشتار و قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ است؛ خواست عموم ملت ایران به محاکمه کشاندن مسئولان این قتل عام است. بنابراین با امضای متن زیر؛ به جنبش دادخواهی قتل عام شدگان ۶۷ بپیوندید.
متن این بیانیه در زیر آمده است. ما خواهان دادخواهی خون بیگناهانی هستیم که در سال ۶۷ بر سر دار شدند. و هر امضای شما قدمیست در راستای این دادخواهی. طبعا امضای کلیه امضا کنندگان محفوظ و مخفی است و این امضاها منتشر نخواهد شد.
اجرای عدالت درباره‌ی آمران و عاملان قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷، در ایران
عالی‌جناب آنتونیو گوترز
دبیرکل سازمان ملل متحد
قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ در ایران، بزرگترین قتل‌عام زندانیان سیاسی از پایان جنگ دوم جهانی می‌باشد.
اغلب اعدام شدگان، جوانانی بودند که فقط بدلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز خیابانی و یا مطالعه نشریات سیاسی اپوزیسیون زندانی شده و بسیاری از آنها دوران محکومیت خود را به پایان رسانده بودند.
زندانیان بطور گروهی اعدام شده و سپس در گورهای جمعی دفن شدند.
در تابستان ۶۷، زندانیان سیاسی در دادگاه هایی محاکمه می‌شدند که توسط «هیئت مرگ» منصوب خمینی اداره می‌شد؛ دادگاه هایی که به طور معمول از چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشید و بعد از یک پرسش و پاسخ کوتاه زندانی روانه اعدام می‌شد.
طبق گزارش عفو بین الملل در دوم نوامبر ۲۰۰۷، ” در فاصله ۲۷ژوییه ۱۹۸۸ تا پایان سال، هزاران زندانی سیاسی در ایران، ازجمله زندانیان عقیدتی در زندانهای سراسر کشور اعدام شدند…. برای نقض حقوق بشر هیچگونه مصونیتی نباید وجود داشته باشد، فرقی نمی‌کند که در کجا و در چه زمانی صورت گرفته است. اعدامهای سال ۱۹۸۸ باید موضوع تحقیقاتی بی‌طرفانه و مستقل باشد، و تمامی آنهایی که مسئول بوده اند در برابر عدالت قرار داده شوند، تا تحت مجازاتهای مقتضی قرار گیرند.”
آمران و عاملان این قتل عام از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی! تا کنون، در بالاترین مناصب قضایی، سیاسی و امنیتی بوده اند. آنها ضمن دفاع از این جنایت علیه بشریت، کماکان به کشتار و اعدام ادامه می‌دهند.
انتشار فایل صوتی آقای منتظری – جانشین وقت خمینی- مربوط به تابستان سال ۱۳۶۷، شواهد جدیدی در مورد قتل عام بیش از ۳۰.۰۰۰ زندانی سیاسی در زندان های نظام، در تابستان آن سال که دربرگیرنده زنان، کودکان و تمام زندانیان سیاسی می‌شد را افشا می‌کند. در این فایل صوتی حسین علی منتظری در مورد این قتل عام خطاب به اعضای” هیئت مرگ” که احکام اعدام را صادر می‌کردند، می‌گوید: ”به نظر من بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده از اول انقلاب تا حالا”، ”این کاری است که به دست شماها انجام شده است”،‌ و ”در آینده، تاریخ ما را محکوم می‌کند و شما را در آینده،‌ جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند.”
ما امضاکنندگان زیر از شما می‌خواهیم که از طریق ”گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران”، و ”شورای حقوق بشر” و ”مجمع عمومی”، یک ”کمیته مستقل” جهت تحقیق کامل درباره این قتل عام تشکیل دهید، این کمیته موظف خواهد بود تا تمامی مدارک مربوط به این جنایت علیه بشریت، به همراه اسامی آمران و عاملان آن را به منظور برقراری عدالت، جمع آوری کند.
دررابطه با جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷ بیشتر بخوانید:‌ http://yon.ir/cYZAT
برای امضاء این بیانیه میتوانید به این لینک مراجعه کنید
https://goo.gl/forms/XEwF1BVgszXlqd712

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید