ایران – برخی وزرا ۴۰ درصدصندوق ذخیره فرهنگیان راسهم خودکردند

0
512
برخی وزرا ۴۰ درصدصندوق ذخیره فرهنگیان راسهم خودکردند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۱۰-کوچکی نژاد: متأسفانه مبنای صندوق را از همان بدو تأسیس کج گذاشته‌اند و صندوق را ملک شخصی خود کرده بودند. به گونه‌ای که در همان اوایل فعالیت صندوق برخی وزرا ۴۰ درصد صندوق را جزو سهام خود کردند.
رئیس تیم تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از ضرورت ورود قوه قضاییه برای کشف ابعاد بیشتر فساد در این پرونده خبر داد.
جبار کوچکی‌نژاد ادامه داد : درباره تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان براساس گزارشهای میدانی به برخی ارقام رسیده‌ایم همچنین قوه قضاییه درباره افرادی که متهم بودند مجددا مدارکی را به ما ارائه کرده است.
؛ عمق فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار پراکنده و حجیم است . اگر فرصت بیشتری داشتیم می‌توانستیم ابعاد بیشتری از فساد را آشکار کنیم.
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی تقاضا داریم با توجه به اینکه آنها محدودیت زمان ندارند، به کالبد شکافی ابعاد مختلف فساد در این پرونده بپردازند و تمام افرادی که از صندوق ذخیره فرهنگیان در ادوار مختلف سوءاستفاده کردند را معرفی کنند.
؛ متأسفانه مبنای صندوق را از همان بدو تأسیس کج گذاشته‌اند و صندوق را ملک شخصی خود کرده بودند.
در گزارشات دیوان محاسبات آمده است که صندوق ذخیره فرهنگیان از همان روز اول به انحراف رفته و به دلیل عدم نظارت دستگاه‌های مسئول سوءاستفاده از آن انجام شده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: اینکه برخی افراد می‌گویند تخلفات بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان به یکدیگر ارتباطی ندارند صحیح نیست چرا که صندوق و بانک دو مجموعه کاملا مرتبط به هم هستند و ضررو زیان آنها بر روی یکدیگر اثر می‌گذارد.
شایان ذکر است که اینها گفته های کسی است که خودش دراین نظام دست اندر کاراست .
فرهنگیان این میهن سالهاست که با گذاشتن سپرده های خود میخواستند که درزمان بازنشستگی مشکلات مالی شان حل باشد و این درحالی است که همه دارایی های آنها به یغما رفته است .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید