ایران – باوجود اعتراضات گسترده دانشجویی «غلامی» وزیر علوم شد

0
591
باوجود اعتراضات گسترده دانشجویی «غلامی» وزیر علوم شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۱۱-روز یکشنبه ۷ آبان ماه ۹۶ نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی علوم رای مثبت دادند.
با انتشار خبر معرفی غلامی به عنوان وزیر پیشنهادی اعتراضات به این انتخاب شروع شد، در هفته ی اخیر شاهد تجمعات مکرر دانشجویان در دانشگاههای مختلف به این پیشنهاد بودیم. در این میان اعتراضاتی از سوی دانشجویان اصلاح طلب هم برگزار شد، خواسته دانشجویان عمدتا مخالفت با فضای امنیتی حاکم دردانشگاهها، پولی سازی آموزش و بومی گزینی و جنسیتی کردن دروس و رشته ها … بود.
اما رای اعتماد نمایندگان مجلس به غلامی نشان دهنده ی این بود که خواست و مطالبات دانشجویان در انتخاب این گزینه هیچ نقشی ندارد، گزینه ای که حتی حامیان روحانی به آن معترض بودند و تجمعات اعتراضی برگزار کردند، حامیانی که برای مجلس به اصطلاح معتدل «تکرار» کرده بودند و همان نماینده ها با وجود شنیدن صدای اعتراض دانشجویان، دنبال منافع شخصی و حزبی خود را گرفتند نه منافع و خواست دانشجویان!
روحانی در دفاع از وزیر پیشنهادی خود در مجلس اعلام کرد که «دانشگاه ۹۶ با دانشگاه ۹۳ تفاوت نخواهد داشت» این در حالی است که در بهمن ۱۳۹۳ بعد از اعتراضات صنفی دانشجویان، حراست دانشگاه طی تماس تلفنی با خانواده فعالین دانشجویی آنها را تهدید به ربوده شدن با گونی از دانشگاه کرد.
روز دوشنبه ۸ آبان ماه غلامی در حالی که در میان دود “اسفند “وارد وزارت علوم شد اعلام کرد که : “تلاش می‌کنیم اسلامی شدن دانشگاه‌ها را که تاکنون در وزارت علوم در دست اجرا بوده با سرعت به جریان بیندازیم”
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید