ایران- انتقال زندانی سیاسی اسماعیل عبدی به بیمارستان خمینی

0
425
انتقال زندانی سیاسی اسماعیل عبدی به بیمارستان خمینی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۳/۱۴-زندانی سیاسی اسماعیل عبدی عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران که36 روز در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برد، ظهر  شنبه ۱۳خرداد به بیمارستان منتقل شد.
وی از روز دهم اردیبهشت ۱۳۹۶ در اعتصاب غذا به سر می برد. در طول این اعتصاب وی به بیماریهای متعدد جسمی مبتلا گشته است و سرانجام روز گذشته ۱۳ خرداد ۹۶ پس از اعتراض دیگر زندانیان و تحصن در بند ۳۵۰ اوین به بیمارستان خمینی منتقل گشت.
معلم زندانی اسماعیل عبدی در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه در «صدور احکام امنیتی» برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح «خروج روند پیگیری پرونده‌اش از حالت امنیتی به عادی» از دهم اردیبهشت ۱۳۹۶ دست به اعتصاب‌غذا زده است.
لازم به یادآوریست اسماعیل عبدی معلم ریاضی و عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پس از آن که این تشکل صنفی چند تجمع سراسری و مسالمت‌آمیز با هدف بیان خواسته‌های صنفی و همچنین درخواست آزادی چند معلم زندانی با عنوان «تجمع سکوت» برگزار کرد که با حضور گسترده معلمان در شهرهای مختلف ایران همراه شد. وی در ششم تیر ماه ۱۳۹۴ توسط دادستانی تهران احضار شد و پس از مراجعه به دادستانی در حالی بازداشت شد که یک هفته پیش از آن، هنگامی که قصد سفر به خارج از کشور برای حضور در هفتمین کنگره سازمان جهانی معلمان در کشور کانادا را داشت، ممنوع الخروج شده بود. دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران پس از نزدیک به ۱۰ماه بازداشت در زندان اوین دست به اعتصاب‌غذا زد و ۲۵اردیبهشت ۹۵ بعد از ۱۶روز اعتصاب‌غذا با قرار وثیقه ۳۰۰میلیون تومانی آزاد شد.
اسماعیل عبدی در دادگاه نخست از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به ۶سال زندان محکوم شده و دادگاه تجدیدنظر او در شعبه۳۶ طی دو جلسه در ۱۲خرداد و ۲۴شهریور ۱۳۹۵برگزار شد و حکم شش سال زندان این عضو ارشد کانون صنفی معلمان را عیناً تأیید کرد. او روز نوزدهم آبان ماه ۱۳۹۵برای تحمل زندان شش ساله‌اش بازداشت شد و در حال حاضر در زندان اوین تهران نگهداری می‌شود.
تعداد قابل‌توجهی از اعضای فعال کانون صنفی معلمان از جمله اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، علی اکبر باغانی، رسول بداقی و… تاکنون به‌دلیل “فعالیت‌های صنفی”خود با “اتهامات امنیتی”روبه‌رو شده و به اخراج، زندان و تبعید محکوم شده‌اند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید