ایران – اعتصاب پزشکان در گچساران

0
720
اعتصاب پزشکان در گچساران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۸-‌روز سه‌شنبه۷آذرماه۹۶ پزشکان متخصص کلینیک تخصصی درمانی موسوم به والفجر گچساران در اعتراض به عدم پرداخت ۶ماه حقوق؛‌ ۷ماه ویزیت؛ ۱۷ماه کارانه و ۶ماه حق اقامت و ۶ماه حق ماندگاری از رفتن به سرکار خوداری کردند.
یکی از پزشکان متخصص درخصوص این اقدامشان گفت: ازطرف خود و همکارانم از مردم شهرم و بیماران بدلیل عدم حضور پزشکان در کلینیک عذرخواهی می کنم و می دانم بسیاری از مراجعه کنندگان به این کلینیک کسانی هستند که از درآمد حداقلی برخوردار هستند.
وی افزود: ما پزشکان هم مثل سایر صنوف مشکلات و دغدغه هایی داریم و این حق طبیعی ما است که برای رسیدن به مطالبات به حق خود به شرایط موجود اعتراض کنیم. تعدادی از پزشکان متخصص حاضر در کلینیک از سایر نقاط کشور به گچساران آمده اند و چندین ماه است مطالبات خود را دریافت نکرده اند.
این پزشک متخصص با اشاره به مطالبات پزشکان بیان کرد: 6ماه است که حقوق دریافت نکرده ایم، ویزیت یکساله کلینیک ۷ماه است پرداخت نشده است، ۱۷ماه است که کارانه پزشکان متخصص پرداخت نشده ، مقیمی ۶ماه پزشکان پرداخت نشده و نیزماندگاری ۶ماه پزشکان هم پرداخت نشده است.
این پزشک متخصص کلینیک والفجر گچساران ادامه می دهد:متأسفانه در مواردی ما را تهدید کرده اند که شما را به تعزیرات معرفی می کنیم و یا پروانه شما را لغو می کنیم که ما زیر بار این گفته زور نخواهیم رفت و تا زمانیکه پاسخ مناسب و مثبتی در خصوص مطالبات به حقمان از رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان دریافت نکنیم این عدم حضور ما کماکان ادامه دارد و این حرف من تنها نیست و در این مورد همه پزشکان اتفاق نظر دارند.
نگران مردم فقیرشهرمان هستیم
وی تصریح کرد:چرا در استانهای همجوار فقط ۱۰ماه عقب افتادگی دارند و در استان ما این عقب افتادگی ۱۷ماه است؟،ما نگران مردم فقیر شهرمان هستیم که به این کلینیک مراجعه می کنند اما چاره‌ای نداریم و باور کنید برخی از پزشکان متخصص پس از این همه درس خواندن و مشقت ها جهت گذران زندگی خود مجبور می شوند از پدر و مادر و دوستان خود پول قرض بگیرند که این کار شایسته نیست.
این پزشک متخصص افزود: پزشک می بایست درهنگام ویزیت و قرار گرفتن در مقابل بیمار قوت قلبی برای بیمار باشد نه اینکه پزشک در اتاق عمل و در هنگام جراحی دغدغه مشکلات مالی خود را داشته و تمرکز خود را از دست دهد.
جزء حق خود چیزی را طلب نکرده ایم
وی در پایان گفت: به فرموده حضرت علی (ع) حق گرفتنی است و ما جزء حق خود چیزی را طلب نکرده ایم.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید