ایران -اعتراضات دانشجویی به علت انتخاب منصورغلامی بعنوان وزیرعلوم

0
726
اعتراضات دانشجویی به علت انتخاب منصورغلامی بعنوان وزیرعلوم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۲-دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی و پلی تکنیک در تهران و دانشگاه بین‌المللی خمینی در قزوین در اعتراض به معرفی منصور غلامی به مجلس به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم تجمع کردند. یکی از شعارهای دانشجویان معترض این است:
آقای روحانی! وزارت علوم جای مردودین دانشگاه نیست.
بهروز نعمتی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شنبه ۲۹ مهر اعلام کرد که سرانجام بعد از دو ماه تأخیر، گزینه‌های پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت‌خانه‌های علوم و نیرو به مجلس معرفی شدند. رضا اردکانیان برای تصدی وزارت نیرو و منصور غلامی برای وزارت علوم.
منصور غلامی که در آغاز انقلاب در جهاد سازندگی فعالیت می‌کرد، در رشته باغداری تحصیلات خود را به پایان رسانده و همواره در دانشگاه بوعلی همدان مشغول کار بوده است. ابتدا به عنوان رئیس دانشکده کشاورزی و از سال ۹۳ تاکنون هم به عنوان رئیس این دانشگاه. سابقه او در دانشگاه بوعلی باعث بدگمانی و نگرانی دانشجویان ایران شده است.
مانع‌تراشی برای تشکل‌های صنفی دانشجویان، سختگیری‌های حراست و کمیته انضباطی دانشگاه بوعلی به پوشش دانشجویان،احضار و توبیخ دانشجویان تحول‌خواه به کمیته انضباطی و تهیه فهرست نام آنان، تفتیش‌های بی‌ضابطه و فراقانونی، سختگیری و اعمال سانسور بر کانون فیلم و تئاتر دانشگاه بوعلی و ممیزی برنامه‌های انجمن علمی و علوم سیاسی در این دانشگاه، اعمال برخوردهای سلیقه‌ای و توقیف نشریات دانشجویی در طول ریاست منصور غلامی بر دانشگاه بوعلی همدان این گمان را در میان دانشجویان سراسر کشور به وجود آورده که چنانچه مجلس صلاحیت او را تأیید کند، فضایی مانند فضای دانشگاه بوعلی بر دانشگاه‌های سراسر کشور حاکم شود.
به این سوابق می‌بایست مرگ مشکوک سحر چوینی، دانشجوی ١٩ سالە اهل مریوان در خوابگاه دانشگاه بوعلی همدان در سال ۹۲ را هم افزود. در آن زمان دانشجویان در اعتراض به این مرگ مشکوک تجمع کرده بودند.
اعتراض دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین در واکنش به معرفی وزیر علوم ناهمسو با مطالبات دانشجویان#دانشگاه_تنهاست
جمعه ۲۸ مهر ۵۰۰ فعال دانشجویی از انتخاب منصور غلامی به عنوان گزینه وزارت علوم انتقاد کرده بودند. محمود صادقی، عضو فراکسیون امید در پاسخ به انتقاد فعالان دانشجویی گفته بود گزینه پیشنهادی روحانی، «ایده‌آل» نیست، اما «به دلیل بن‌بست» ایجاد شده، معرفی او به عنوان وزیر پیشنهادی «می‌تواند راهگشا باشد».
آری دانشجویان ایرانی از وزیر بسیجی بیزارند .
منصورغلامی یک بسیجی است که میخواهد دانشگاه را تبدیل به پادگان کند. درطی سالیانی که او رئیس دانشگاه بوعلی همدان بود؛ کاری جز ایجاد سانسور و محدودیت و توبیخ دانشجویان نداشته است. کارنامه او نزد دانشجویان سیاه است و به این انتصاب رای منفی میدهند .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید