ایران -استدلال بیژن زنگنه ازاستخدام دختری که پدرش نماینده مجلس است چیست ؟

0
495
استدلال بیژن زنگنه ازاستخدام دختری که پدرش نماینده مجلس است چیست ؟

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۵-آیا بخاطرژن خوب نیست ؟
حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت
وزیر نفت در حالی خود را فردی سفارش ناپذیر می داند که موافقت وزیر نفت با استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این روزها نقل محافل مجازی است.
بیژن زنگنه، وزیر نفت طی تماس تلفنی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه سه سیما، در پاسخ به پرسش مجری که پرسید: « با توجه به اینکه مطرح می کنید فرد سفارش پذیری نیستید، چندی پیش نامه ای در فضای مجازی منتشر شده دال بر اینکه با به کارگیری دختر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت کرده اید»، گفت: «دختر این نماینده مجلس دارای مدرک دکتری (Ph.D) است. این در حالی است که ضوابط استخدامی برای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با دکتری متفاوت است. افراد دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باید از طریق آزمون جذب شوند، در حالیکه این شرایط برای مدرک دکتری وجود ندارد».
وی ادامه داد : «اگر این سبک کار درراستای اهداف سیاسی است مابحثی نداریم».
وزیر نفت همچنین در پاسخ به اینکه به عقیده شما این جواب ها که مطرح کردید، قانع کننده است، گفت: «از نظر من قانع کننده است اما باید دید برای افرادی که این پاسخ ها را می شوند نیز قانع کننده است یا خیر».
چندی است که دانشجویان دانشکده نفت، طی تجمعات زنجیره ای خواهان احقاق حق خود و به کارگیری در این صنعت هستند. اما وزیر نفت در واکنش به این درخواست، با اشاره به اینکه وزارت نفت مکلف به استخدام همگی این دانشجویان نیست گفته بود که تنها رتبه های الف این دانشکده را پس از گذران آزمون استخدام می کند. در چنین شرایطی که بسیاری از جوانان کشور با امید به آینده ای بهتر وارد دانشکده نفت می شوند، استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از یک نماینده دیگر خبرساز شد.
اینهابخشی از اجحاف وظلمی است که به دانشجویان ونسل جوان این مملکت روامیشود
با پارتی بازی و به اسم نماینده مجلس ؛ و به عبارتی داشتن ژن خوب ؛ دراین مملکت شاخص استخدام است .
که البته بیژن زنگنه باید پاسخ صریحتری داشته باشد.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید