ایران -ادامه اعتراض‌های خوابگاهی در دانشگاه تهران

0
946
ادامه اعتراض‌های خوابگاهی در دانشگاه تهران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۱۹-جمعی از دانشجویان شبانه دانشگاه تهران روز دوشنبه ۱۷ مهر ماه؛ به دلیل آنچه عدم اختصاص خوابگاه می‌دانستند مقابل کوی دانشگاه تهران تجمع کردند.
دانشجویان شبانه دانشگاه تهران به دلیل آنچه عدم اختصاص خوابگاه می‌دانستند مقابل کوی دانشگاه تهران تجمع کردند. روز شنبه نیز این دانشجویان در حالی که روحانی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران سخنرانی می کرد، خواستار طرح مطالبات خود با مسئولان شده بودند.
این دانشجویان اعلام کردند که در دفترچه راهنمای پذیرش موضوعی مبنی‌بر اختصاص خوابگاه وجود نداشت اما در زمان ثبت‌نام مسئولان این دانشگاه تاکید کردند که مشکل آنها را برطرف می‌کنند و سال گذشته به دانشجویان شبانه خوابگاه اختصاص یافت. این دانشجویان تاکید کردند که مسئولان این دانشگاه اکنون اعلام می‌کنند: «خوابگاه به دانشجویان شبانه تعلق نمی‌گیرد.»
پیش از این نیز حسن به‌نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران اعلام کرده بود که این دانشگاه تمام تعهدات خود را درخصوص اختصاص خوابگاه به دانشجویان عمل کرده است.
او اظهار داشت: «هیچ‌اتاقی از خوابگاه‌های این دانشگاه را خالی نخواهیم گذاشت و تا حدی که خوابگاه داریم به دانشجویان اختصاص می‌دهیم.»
البته یکشنبه ۱۲ طرح رفاهی در کوی دانشگاه تهران افتتاح شد. با این حال به نظر می‌رسد امکانات خوابگاهی دانشگاه تهران جوابگوی نیازهای دانشجویان نیست.
نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران می‌گوید: «دانشجویان این دانشگاه باید از شرایط رفاهی بهتری برخوردار باشند اما در کوی دانشگاه با مشکل قدمت ساختمان‌های خوابگاهی مواجه هستیم.»
بازسازی و نوسازی خوابگاههای دانشجویی ازبایدهایی است که دولت باید درالوویت خود قراردهد زیرا دانشجویانی که باهزاران امیدوتلاش وپرداخت هزینه های سنگین به دانشگاه راه یافته اند بخاطر نداشتن تسهیلات کافی باعث افت شدید تحصیلی وفشارهایی میشوند که عملا درارتقا سطح علم ودانش آنان تاثیری منفی دارد.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید