ایران – آموزش وپرورش درمعرض تهدید جدی اعتیاد و بزه کاری

0
536
آموزش وپرورش درمعرض تهدید جدی اعتیاد و بزه کاری

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۴-خطر آسیب‌های اجتماعی بیخ گوش آموزش و پرورش
صدای گوش خراش و حرکت شتابان آسیب‌های اجتماعی در جامعه، امروز در مدارس نیز شنیده می‌شود و جامعه میلیونی دانش‌آموزی را به شکل قابل لمسی تهدید می‌کند، اما هنوز برنامه مشخصی در این خصوص از سوی متولیان تعلیم و تربیت ارائه نشده است.
آسیب‌های اجتماعی، واژه مصطلح سال‌های متمادی است که از زبان مردم عامه به گوش می‌رسد و هرکس به‌زعم خود، آن را تحلیل می‌کند، اما آنچه وجه اشتراک همه تعاریف است، واژگان مشمئز کننده‌ای مانند «اعتیاد»، «بزهکاری»، «مصرف مشروبات الکلی»، «روابط غیراخلاقی » و… است.
آسیب‌های اجتماعی به هر نوع عمل فردی یا جمعی اطلاق می‌شود که در چارچوب اصول اخلاقی و قواعد عام رسمی و غیر رسمی نباشد و ارتکاب آن باعث بهم خوردن قوانین اخلاقی و ارتباطی بین افراد جامعه شده و باعث رواج بی‌بندوباری اخلاقی و قبح‌زدایی شود.
یکی از گروه‌های آسیب‌پذیر در منجلاب آسیب‌های اجتماعی، دانش‌آموزان هستند؛
عوامل اجتماعی مؤثر در به وجود آمدن آسیب های اجتماعی شامل «خانواده» ، «طلاق» ، «فقر» ، «فرهنگ» ، «اقتصاد» ، «بیکاری» ، «رسانه» و «مهاجرت» نقش دارند.
وزارت آموزش و پرورش به عنوان دومین مرجع تربیتی پس از خانواده، در امر تربیت و پرورش نوجوانان و جوانان نقش مهمی برعهده‌ دارد.
این وزارتخانه با داشتن جمعیت صدها هزار نفری از معلمان در مقاطع مختلف به همراه مشاوران مدیران مدارس می‌تواند راهنما و الگوی مناسبی برای دانش‌آموزان باشد و آنها را از بزنگاه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی نجات دهد.
طبق آمارهایی که ازسوی حکومت اعلام شده است تعداد دانش آموزان معتاد درمدارس بیداد میکند .عامل همه این بزه های اجتماعی فقر و مشکلات اقتصادی بیکاری و مهاجرتها میباشد که همه این ها ؛دراثر سیاستهای ضد مردمی است ؛بدلیل تاراج حق مردم ایران و غارتگریهای سردمداران ؛ انحطاط ؛ نسل نو وسرمایه های ملت ایران را تهدید میکند
تنها راه کاری که میتوان ازاین تهدید جلوگیری کرد تغییر بنیادین در ساختار حکومتی است که حرث ونسل مردم ایران را نابود کرده است.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید