اولین پخش تلویزیونی در جهان توسط جان لوگی برد اسکاتلندی

0
1063
اولین
اولین پخش تلویزیونی در جهان توسط جان لوگی برد اسکاتلندی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۷-اولین پخش تلویزیونی در جهان توسط جان لوگی برد اسکاتلندی

اولین پخش تلویزیونی در جهان توسط جان لوگی برد اسکاتلندی
27 ژانویه ۱۹۲۶ – 7بهمن:
از جان لوگی برد دانشمند و مخترع اسکاتلندی به عنوان مخترع تلویزیون یاد می‌شود، گرچه دانشمندان و مخترعان بسیار دیگری مانند پائول نیپکو، بوریس روزینگ، ولادیمیر زورکین و فیلو فارنزورث از اواخر سده ۱۹ میلادی تاکنون در توسعه و تکمیل فناوری تلویزیون نقش مؤثر داشته‌اند
روز۲۷ژانویه ۱۹۲۶ یک مخترع اسکاتلندی، برای اولین بار در حضور اعضای انستیتو سلطنتی لندن، ماشینی را به نمایش گذاشت که توان پخش بی‌سیمی تصاویر متحرک را داشت.
جان‌برد، این اختراع خود را تلویزیون نامید.

تاریخچه
تاریخ پیدایش تلویزیون به سال ۱۸۸۴ میلادی برمی‌گردد. زمانی که یک دانش آموز آلمانی به نام پائول نیپکو نخستین سیستم الکترومکانیکی تلویزیونی را با توانایی انتقال یک تصویر ثابت اختراع کرد.
در این دستگاه، تصاویر به‌صورت برقی، روی آنچه نوار تیوپ اشعه کاتدیک نامیده می‌شد و در انگلستان برای هدفهای علمی گسترش یافته بود، نشان داده می‌شد.
سرانجام جان لوگی برد دانشمند اسکاتلندی با استفاده از دیسک نیپکو برای نخستین بار موفق شد تصاویر متحرک تلویزیونی ضد نور (در سال ۱۹۲۵) و تصاویر متحرک سیاه و سفید (۱۹۲۶) را در لندن منتقل نماید. اختراع جان لوگی برد نخستین انتقال تصویر واقعی تلویزیونی به‌شمار می‌رود. تنها یک سال بعد در ۱۹۲۷، جان لوگی برد نخستین دستگاه ضبط تصاویر ویدئویی را اختراع کرد. وی با استفاده از مدولاسیون توانست سیگنال‌های دوربین تلویزیونی خود را تا حد سیگنال‌های صوتی تغییر دهد و سپس آنها را روی صفحه ضبط صوت ۱۰ اینچی ضبط کند. چند صفحه از ویدئوهای ضبط شده جان لوگی برد باقی‌مانده‌اند که ویدئوهای ضبط شده در آنها در دهه ۱۹۹۰ با استفاده از تکنولوژی دیجیتال استخراج و بازسازی شدند.
جان لوگی برد همچنین تلویزیون رنگی مکانیکی را در سال ۱۹۲۸ عرضه کرد
تماشاکنندگانی که آنروز آن صحنه‌ها را تماشا کردند گفتند که کیفیت تصاویر، به‌خوبی تصاویری که بوسیله فیلم ممکن می‌شود نیستند. اما تأکید کردند که این اختراغ هنوز در قدمهای اول خود است و می‌تواند یک‌روز هر خانه‌یی را به‌یک صحنه تئاتر تبدیل کند.
پس از آن، در هشتم فوریه ۱۹۲۸جان‌برد اولین پخش فراقاره‌یی تلویزیونی را از لندن تا نیویورک محقق نمود.
تجهیزات جانبی تلویزیون
امروزه بسیاری از تجهیزات جانبی برای تلویزیون وجود دارد که شامل کنسولهای بازیهای کامپیوتری و ویدئویی، ضبط کننده ویدئو کاست، جعبه بالایی برای تلویزیون کابلی، تلویزیون ماهواره‌ای DVB و دستگاه‌های DVB-T، گیرنده تلویزیون دیجیتال، پخش کننده‌های DVD، یا ضبط کننده ویدئوی دیجیتال (شامل ضبط کننده‌های ویدئویی شخصی، PVRs) می‌باشند. بازار وسایل جانبی به رشد خود همگام با توسعه تکنولوژی جدید ادامه داده‌است.
اولین پخش تلویزیونی در جهان توسط جان لوگی برد اسکاتلندی
اولین پخش تلویزیونی در جهان توسط جان لوگی برد اسکاتلندی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید