انعکاس خبرگزاریهابرسراعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران علیه حجاب اجباری

0
314
انعکاس خبرگزاریهابرسراعتراضات دانشجویان
انعکاس خبرگزاریهابرسراعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران علیه حجاب اجباری

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۲/۲۸-انعکاس خبرگزاریهابرسراعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران علیه حجاب اجباری

انعکاس خبرگزاریهابرسراعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران علیه حجاب اجباری
درپی اعتراضات گسترده دانشجویان دانشگاه تهران مبنی بر فشارهای مضاعف حراست و کمیته های انظباطی بر سرحجاب که درروز ۲۳ اردیبهشت ۹۸ درمحوطه دانشگاه تهران صورت گرفت و عده ای ازچماقداران حزب اللهی دانشجویان را مورد ضرب وشتم قراردادند ؛ عکسها و فیلم های این حمله و هجوم به دانشجویان تمامی شبکه های اجتماعی را دربرگرفت و به انبوه در دنیا رسانه ای شد.
دراین بین خبرگزاری آسوشیتد پرس و خبرگزاری فرانسه نیز در این زمنیه انعکاساتی دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، ۱۳ مه۲۰۱۹ – تهران – خبرگزاری نیمه رسمی ایسنا گزارش داد که دانشجویان دانشکده در محوطه دانشگاه علیه مقامات که بر زنان فشار وارد می کنند تا روسری اجباری به سر کنند دست به اعتراضات زدند.
خبرگزاری فرانسه، ۱۳ مه۲۰۱۹ – تهران بنا به گزارش رسانه های دولتی در فاصله تظاهرات علیه حجاب اجباری زدوخوردی بین دانشجویان ایران در دانشگاه تهران در روز دوشنبه پیش آمد.
ایسنا خبر داد که شماری از دانشجویان تجمع کردند و ادعا داشتند که پلیس اخلاقی و نیروهای امنیتی وارد محوطه دانشگاه شده تا به دانشجویان علیه عدم رعایت حجاب اجباری اخطار بدهند.

شایان ذکر است که اعتراضات دانشجویان مشت محکمی بر سیاستهای اعمال فشار بیشتر برروی دانشجویان بود و حرکت اعتراضی دانشجویان سیاست سرکوب را با شکست مواجه کرد. دانشجویان نشان دادند اصلاح طلب و اصول گرا جایگاهی دردانشگاه ندارد نتیجه این حمله وهجوم به دانشگاه و ایستادگی دانشجویان نشان دهنده این بود که اصلاح طلب و اصول گرا دو جناح چپاول گر نظام جایگاهی در دانشگاه های ایران ندارند هرچند که درطول ۴۰ سال تلاش کردند که دانشگاه را تبدیل به حوزه کنند

 

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید