امداددانشجویان مستقل برای سیلزدگان لرستان هشدارمیدهند

0
504
امداددانشجویان
امداددانشجویان مستقل برای سیلزدگان لرستان هشدارمیدهند
دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۱/۲۰-امداددانشجویان مستقل برای سیلزدگان لرستان هشدارمی دهند
سیل زدگان
امداد دانشجویان مستقل برای سیلزدگان لرستان هشدارمی دهند
تا به حال کابوس “خانه‌ای روی آب” را دیده‌ای؟ فکر کن چشمهایت را ببندی و هزاران خانه را روی آب ببینی! خِشت خِشت این خانه‌ها، حاصل عرق جَبینِ زنان و مردانی است که پای زمینهای کشاورزی شهرهای سیل‌زده ایران از “آق قلا و گمیشان” تا “پل دختر و معمولان” رنج برده‌اند و حالا نه فقط رقص شومِ خانه‌هایشان را روی این آبهای تیره به نظاره نشسته‌اند که پاره‌های تنشان را موجهای خشمگین همین آّب، برای همیشه با خود برده است. برای ما که از نزدیک شاهد ابعاد مخوف این فاجعه هستیم، این کابوس تمام شدنی نیست … فاجعه سیل تنها در دو هفته، زندگی مردمان چندین نقطه ایران را به نابودی کشاند. از گلستان تا لرستان، ته‌مانده‌های آرامش و امنیت از زندگی صدها خانوار کشاورز و کارگر رخت بربست تا این بار هم آنکه قربانی ساختار معیوب و بی‌تدبیری حکومت‌ها در مدیریت بحران می‌شود، تهِ‌خطی‌ها باشند.
بعد از گلستان و سیل خانمان براندازش، حالا صدای ما را از لرستان میشنوید. از “پل دختر” ، “دلفان” و “معمولان” و روستاهایی چون “کاکاوند” و “میربگ” تقریبا هیچ چیز باقی نمانده .. وضعیت شهرهای اطراف هم دست کمی ندارد. وقتی بیایی اینجا، تازه میفهمی چقدر بی‌خبری از همه جا .. مردم در لرستان، ایلام، کرمانشاه و حتی بخشهایی از همدان و چهارمحال و بختیاری، قربانی سانسور و بی‌محلی گسترده رسانه به اصطلاح ملی! و خبرهای ضدونقیض شبکه‌های اجتماعی شده‌اند. کمک‌ها، یا اصلا نمیرسد یا اگر برسد، بدون هماهنگی با نیروهای محلی و بومی به گروههایی میرسد که زور بیشتری برای جلب کمک دارند. توزیع کمک‌ها، مثل فجایع مشابه، عادلانه و برنامه‌ریزی شده نیست و این مساله، نگرانی از گسترده شدن ابعاد این فاجعه را بیشتر می‌کند.

گروه امداد دانشجویی با تاکید بر مسئولیت مستقیم دولت و مجموعه حاکمیت در تسریع کمک‌رسانی، نسبت به بروز فاجعه انسانی در مناطق سیل‌زده که عمدتا در زمره مناطق توسعه‌نیافته هستند، هشدار میدهد. عدم اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف از وضعیت سیل ‌دگان در مناطق مختلف کشور، وضعیت شهرها و روستاهای سیل‌زده لرستان را بحرانی کرده است. گروه مستقل امداد دانشجویی که از طریق نمایندگان جوامع محلی در لرستان، کمکهای مردمی را به دست آسیب‌دیدگان در شهرهای سیل زده لرستان میرساند از کمبود منابع، نیروی انسانی و به حداقل رسیدن بودجه برای کمک‌رسانی ابراز نگرانی می‌کند و هموطنان عزیز میخواهد تا با بررسی دقیق شرایط در این مسیر ناهموار به کمک نیروهای داوطلب دانشجویی بیایند.
امداددانشجویان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید