اقلیتی که ازتحصیلات دانشگاهی درایران منع میباشد

0
207
اقلیتی که ازتحصیلات دانشگاهی درایران منع می باشد
اقلیتی که ازتحصیلات دانشگاهی درایران منع می باشد

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۵/۲۱-اقلیتی که ازتحصیلات دانشگاهی درایران منع میباشد

اقلیتی که ازتحصیلات دانشگاهی درایران منع می باشد
عدم امکان تحصیلات دانشگاهی برای شهروندان بهایی درایران توسط دیوان عدالت اداری تایید شد.
یک دانشجوی بهایی به نام حنان حر که درآزمون سراسری سال ۹۵ در دانشگاه نوشیروانی بابل؛ پذیرفته شده بود چون بهایی بود از ادامه تحصیل باز ماند.

اما این دانشجو برای احقاق حقوق خود به نهادهای دولتی و بخصوص دیوان عدالت اداری مراجعه و شکایت برد اما دیوان عدالت اداری شکایتش را وارد ندانسته و به او گفتند که حق تحصیل درایران ندارد او را بخاطر عقایدش از تحصیل منع کردند.
حنان حر شهروند بهایی با رتبه ۳۰۰۰ ریاضی، قبولی روزانه رشته مکانیک نوشیروانی بابل، از روز ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۵ اجازه ورود به دانشگاه را پیدا نکرد و به این ترتیب از ادامه تحصیل او جلوگیری شد.

در خردادماه سال گذشته حکم دیوان عدالت اداری که توسط شعبه ۴۰ آن صادر شده بود به حنان حر ابلاغ شد. پس از ابلاغ این حکم حنان حر مجددا درخواست تجدید نظر کرده و نهایتا در تاریخ ۲۳ خردادماه سال جاری اعتراض این شهروند بهایی به حکم صادره رد و حکم دیوان عدالت اداری توسط شعبه ۲۶ تجدید نظر این دیوان تائید شد.
بر اساس دادنامه صادره توسط دیوان عدالت اداری، با توجه به دفاع وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری “مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بهائیان علاوه بر محرومیت از اشتغال در اماکن دولتی از تحصیلات دانشگاهی منع شده اند”.
پیش از وی، برادر دیگر وی به نام فاران حر و همینطور الهام حر پدر آنها به ترتیب در سالهای ۹۱ و ۶۲ با احکامی مشابه به دلیل باروهای دینی خود از تحصیل در مقطع دانشگاه محروم شده بودند.

به‌روشنی پیداست که تاریخچه دانشگاهها دررژیم ولایت فقیه، دور تسلسلی از سرکوب همه جانبه و فراگیر است.کشتن و زدن و گرفتن و بستن و تصفیه و اخراج پایان ناپذیر دانشجویان و استادان و کارکنان و دست اندرکاران دانشگاهی و آموزش عالی، یکی پس از دیگری که نزدیک به ۳۰ سال است ادامه دارد.بیش از ۳۰ سال است که حتی زمین دانشگاه تهران که دانشگاه مادر است، دراشغال جمعه بازار و مزدوران سپاه و اطلاعات و بسیج آخوندی است. به‌راستی سرکوب و فشاری بیش از این قابل تصور نیست.

سرکوب اقوام و ملیتهای گوناگون و پیروان ادیان و مذاهب و آیینهای مختلف و مانع شدن از ادامه تحصیل بشدت محکوم و عملی ضدبشری است که توسط حکام جانی درایران زمین اعمال می شود.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید