افزایش نرخ کرایه اتوبوس ها از نوروز۹۸ ودلشوره دانشجویان ازهزینه های ایاب و ذهاب

2
713
افزایش نرخ کرایه اتوبوس ها
افزایش نرخ کرایه اتوبوس ها از نوروز۹۸ ودلشوره دانشجویان ازهزینه های ایاب و ذهاب

دانشجو آنلاین۱۳۹۷/۱۲/۴-افزایش نرخ کرایه اتوبوس ها از نوروز۹۸ و دلشوره دانشجویان ازهزینه های ایاب و ذهاب

افزایش نرخ کرایه اتوبوس ها از نوروز۹۸ و دلشوره دانشجویان ازهزینه های ایاب و ذهاب
افزایش نرخ ارز تاثیرش را در بالا بردن قیمت همه نیازهای جامعه داشته ودارد .یکی از مسائلی که بسیار موضوع بحث می باشد افزایش نرخ کرایه اتوبوسها و وسایل ایاب وذهاب می باشدکه قرار است از نوروز ۹۸ در کشور اعمال شود .

اما در ین میان قشری که بیشترین آسیب را خواهد دید دانشجویانی هستند که با وجود هزینه های سنگین تحصیلی باید نرخ های بالای اتوبوس و تاکسی و مترو را هم متحمل شوند .

محسن پور سید آقایی معاونت حمل و نقل تهران می گوید:
«افزایش نرخ بلیت مترو شهر تهران در سال ۹۸ حداکثر به میزان نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع قانونی در پایان سال ۹۷ نسبت به نرخ‌های مندرج در جدول ذیل ماده واحده «مصوبه تعیین قیمت بلیت متروی تهران در سال ۱۳۹۷» مصوب ۱۳/۱۲/۱۳۹۶ شورای اسلامی شهر تهران باشد و زمان اعمال نرخ های جدید را هم از ابتدای اردیبهشت ماه سال آینده پیشنهاد کرده است.» خبرآنلاین ۳ اسفند ۹۷
محسن پور سید آقایی در مورد سیاست گذاری افزایش نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال آینده، گفت:

به دلیل نوسانات بازار ارز، شاهد افزایش قیمت قطعات مترو و اتوبوس هستیم چرا که عموماً تأمین تجهیزات مترو و اتوبوس از خارج کشور انجام شده که خرید ارزی است، اما با این حال نمی‌توانیم به دلیل مشکلات مالی در جامعه، نسبت به افزایش نرخ کرایه تاکسی اقدام کنیم و طبیعتاً از آنجایی که دولت نیز کمک چندانی به سیستم حمل و نقل ندارد، شهرداری مازاد هزینه‌ها را تقبل می‌کند.

حمل و نقل برای دانشجویان، هزینه زیادی تحمیل می‌کند
رضا، دانشجوی تربیت بدنی می‌گوید: «امسال، چهارمین سالی است که در تهران درس می‌خوانم. قیمت بلیت اتوبوس‌های امسال، نسبت به سال اولی که به تهران آمدم، حدود ۶۰درصد افزایش داشته است. پیش می‌آید چند روز تعطیلی را می‌توانم به شهرم برگردم، ولی به خاطر قیمت بلیت‌ها ترجیح می‌دهم که در تهران بمانم.
چون اصلاً نمی‌ارزد که برای دو سه روز، نزدیک ۱۰۰ هزارتومان فقط پول رفت‌و‌آمد بدهم.»
زندگی دانشجویی، همیشه با مصرف پایین و صرفه جویانه همراه بوده است.
اما برای عده‌ای از دانشجویان، اوضاع از صرفه‌جویی فراتر رفته است.
یکی از پسرهای دانشجو در دوره کارشناسی می‌گوید:
«یکی از بچه‌ها پدرش کارگری در شهر مرزی است.
خیلی از روزهای هفته را روزه می‌گیرد و می‌گوید این‌طوری راحت‌تر است ولی کاملاً مشخص است که برای خرید غذای دانشجویی هم توانی ندارد.» روزنامه ایران مهر ۹۶

رفت و آمدهای پرهزینه
در طول ترم قطعا چند بار می‌خواهید به شهرتان بروید و به پدر و مادر و خانواده‌تان سر بزنید، پس آن را از قلم نیندازید و هزینه هر بار رفت و آمد را یادداشت کنید. فراموش نکنید که نرخ رفت و آمد در تعطیلی‌ها و مناسبت‌ها بالاتر است چون در این ایام قیمت‌ها واقعی نیستند و بالاتر از نرخ معمول روزهای عادی هستند. روزنامه جوان ۵بهمن ۹۶
دانشجویان دانشگاه بیرجند می گویند:
از ابتدای سال آینده نرخ مسیر‌های حومه شهر بیرجند به ۷۵۰ تومان افزایش قیمت خواهد داشت .
واقعیت این است که غارت و چپاول درتمامی سطوح و امورات زندگی اقشار مختلف مردم افسارگسیخته است و هر روز این فشار روی طبقات اجتماعی افزون می شود بخصوص دانشجویان .

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

2 نظرات

  • سلام
   خیلی قبول دارم حرفتان را
   چیزی که قرارنیست گرون بشه
   رنج و درد و ستم و بدبختی وفقر و انحطاط و جان انسانها ستمکش
   باتشکر
   زمان زمان برخاستن است

نظر بدهید