اعتصاب پزشکان در رامهرمز برای ششمین روز متوالی

0
790
اعتصاب پزشکان در رامهرمز
اعتصاب پزشکان در رامهرمز برای ششمین روز متوالی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۳۰-اعتصاب پزشکان در رامهرمز برای ششمین روز متوالی

‌امروز دو‌شنبه۳۰بهمن‌ماه۱۳۹۶ پزشکان متخصص درمانگاه بیمارستان موسوم به امام ششمین روز اعتصاب خود را سپری کردند.
این پزشکان که ۱۰تن می‌باشند در اعتراض به پزشکان طرحی از روز پنجشنبه‌۲۵بهمن همزمان با اعتصاب پزشکان در ۱۱۵شهر کشور دست به اعتصاب زده‌اند.
به علت اعتصاب پزشکان درمانگاه تعطیل شده است.

بیشتر بدانیم:

شایان ذکر است که :
اعتصاب پزشکان طرحی در تاریخ ۲۵ بهمن شروع شده است و آنها اعلام کرده بودند که بزرگترین اعتصاب تاریخ پزشکان درایرا را شروع خواهند کرد

طی ماه‌های اخیر همواره بحث اعتصاب پزشکان در گروه‌های مجازی وجود داشته است اما جز در موارد محدود مکانی، تنها در حد تهدید باقی ماند. اما اعتصاب ۲۵ بهمن که از حدود یک ماه قبل با جمع‌آوری امضا و نامه به وزیر بهداشت کلید خورد، اولین اعتصاب سراسری پزشکان پس از بحران سال ۶۵ بوده و می‌تواند حتی فراگیرترین اعتصاب تاریخ پزشکی ایران باشد.
پزشکان طرحی که به علت تاخیر بیش از یکساله کارانه‌ها در شرایط بسیار نامناسب معیشتی قرار داشته و دور از خانواده به سختی زندگی می‌گذرانند، قصد دارند با این اعتصاب صدای خود را به گوش نهادهای فراتر از وزارت بهداشت برسانند.
تا این لحظه بیش از ۱۵۰۰ پزشک طرحی اعلام کرده‌اند که همانند اعتصاب پزشکان در سایر کشورها، به صورت قانونی از پذیرش بیماران غیراورژانسی استنکاف نموده و در روز ۲۵ بهمن تنها بیماران اورژانسی ویزیت یا جراحی خواهند شد.

مطالبات اصلی پزشکان متخصص طرحی شامل پرداخت کارانه‌های عقب افتاده، جلوگیری از کسورات عجیب و پلکانی غیرمنصفانه و همچنین اعطای حق مطب می‌باشد.
پزشکان معترض همچنان در حال رایزنی با روسای بیمارستانها و دانشگاه‌ها هستند تا این اعتصاب با ایجاد کمترین مشکل برای بیماران برگزار شود. به همین منظور و برای ارائه پیشنهادات مناسب، گروهی متشکل از این پزشکان تشکیل شده است تا با دریافت تمامی پیشنهادات، اعتصاب بدون هیچ مشکل اخلاقی و امنیتی برگزار گردد.

اعتصاب پزشکان در رامهرمز

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید