اعتراض کارگران موقت راه آهن تبریز

0
630
اعتراض کارگران موقت راه آهن تبریز
اعتراض کارگران موقت راه آهن تبریز

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۱۴-اعتراض کارگران موقت راه آهن تبریز

اعتراض کارگران موقت راه آهن تبریز

از صبح امروز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه؛ کارگران راه آهن تبریز باز هم به خاطر عدم پرداخت دستمزدهایشان و اینکه آنها را بصورت رسمی استخدام نمی کنند؛ دست به اعتصاب و اعتراض زدند.

کارگران در تمامی نواحی کارگاه نشسته اند و دست به کاری نمی زنند. یک قطار در سوزن سهلان افتاده  بود اما کارگران برای هیچ اقدامی نرفتند و لذا عناصر و عوامل  نظام ؛‌مجبور شدند نفرات رسمی را برای کمک به کار بگیرند.

شایان ذکر است که این برای چندین بار است که کارگران راه آهن تبریز و شهرهای دیگر مانند:

 مشهد ؛ دراعتراض به استخدام رسمی خود اعتصاب کرده اند اما پاسخی از هیچ مسئولی نگرفته اند .

این  حق مسلم کارگران است که ا زهمه امکانات وتسهیلات زندگی برخوردار باشند اما درایران تحت حاکمیت نظام ضد کارگری مطلقا به حقوق کارگران توجهی نشده و نمی شود .

کارگران باید با داشتن سندیکاهای کارگری همه مطالبات خود را مطرح کرده وپاسخ بگیرند درحالی که درایران مطلقا سندیکاهای کارگری معنی ندارد.

 بیشتر بدانیم:

روز سه‌شنبه۱۰بهمن‌ کارگران شرکت تراورس راه‌آهن ناحیه دورود دهمین روز اعتصاب خود را دراعتراض به پرداخت نشدن۳ماه حقوق‌شان و ۴ماه حق بیمه پشت سرگذاشتند.

یکی از کارگران راه‌آهن ناحیه دورود با اعلام خبر تجمع دوباره کارگران گفت: ما حدود ۱۵۰ کارگر راه‌آهن ناحیه دورود هستیم که تحت مسئولیت شرکت «تراورس» با سوابق بالای کاری در بخش امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن مشغول کاریم.
به گفته وی، شرکت «تراورس» به عنوان کارفرما به بهانه مشکلات مالی از پرداخت دست‌کم سه ماه دستمزد و ۴ ماه حق بیمه کوتاهی کرده است. به همین دلیل کارگران برای پیگیری مطالبات خود، کار در بخش نگهداری خطوط را از ده روز قبل متوقف کرده و در محل کار خود جمع شده‌اند.خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید