اعتراض معلمان حق التدریس به عدم دریافت حقوق طی ۴ماه گذشته

0
805
اعتراض معلمان حق التدریس به عدم دریافت
اعتراض معلمان حق التدریس به عدم دریافت حقوق طی ۴ماه گذشته

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۱-اعتراض معلمان حق التدریس به عدم دریافت  حقوق طی ۴ماه گذشته

روزشنبه  ۲۰ بهمن۹۶ معلمان حق التدریسی  بدلیل اینکه ۴ماه است که حقوق دریافت نکرده اند دست به تجمع و اعتراض زدند .درطی پنج ماهی که  از سال تحصیلی جدید می گذردآنها فقط  ؛ یک ماه از حقوق خود را دریافت کرده اند. این معلمان ماهانه ۸۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند و هم اکنون ۴ ماه است که حقوقی دریافت نکرده و با مشکلات زیادی در زندگی خود روبرو هستند. این معلمان نسبت به عدم پرداخت حقوقشان معترض هستند.

بیشتر بدانیم:

معلمان حق التدریس به معلم هایی اطلاق می شود که توانایی علمی و عملی تدریس را داشته و به صورت پاره وقت در آموزشگاههای دولتی وزارت آموزش و پرورش تدریس می کنند و حقوق خود را از محل منابع وزارت آموزش و پرورش دریافت می کنند تا کمبود نیروی این وزارت خانه ی حساس را جبران کنند.

 درحال حاضر ۱۲۱هزار معلم حق التدریسی مشغول به کار هستند وبا مشکلات عدیده ای چون مبهم بودن وضعیت استخدامی دست و پنجه نرم می کنند.

شایان ذکراست که سالهاست معلمان حق التدریسی در اقدامات متفاوتی خواهان رسمی شدن و داشتن امکانات رفاهی بیشتری بوده اند اما تاکنون هیچ پاسخ مناسبی جهت این مطالبه دریافت نکرده اند .

بی توجهی به خواسته معلمان که قشر زحمتکش و بسیار مهمی درجامعه هستند نشان از بی توجهی مسئولین جمهوری اسلامی از اهمیت جایگاه معلم است ؛ معلمی که نقش اساسی در پرورش سرمایه ها و کودکان این میهن هستند .

درحالیکه درکشورهای مترقی معلم جایگاه ویژه ای دارد و ازبیشترین مزایا برخوردار است .

اما درایران معلمان ؛که از زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند ازکمترین امکانات رفاهی و اجتماعی برخوردارند وهمواره اعتراض دارند.

اعتراض معلمان حق التدریس به عدم دریافت  حقوق طی ۴ماه گذشته

اعتراض معلمان حق التدریس به عدم دریافت  حقوق طی ۴ماه گذشته

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید