اعتراض شورای صنفی دانشجویان به نرخ بالای غذای دانشجویی درسال تحصیلی جدید

0
145
اعتراض شورای صنفی دانشجویان

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۶/۲۶-اعتراض شورای صنفی دانشجویان به نرخ بالای غذای دانشجویی درسال تحصیلی جدید

اعتراض شورای صنفی دانشجویان به نرخ بالای غذای دانشجویی درسال تحصیلی جدید
افزایش شدید نرخ غذای دانشجویان در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ اعتراض دانشجویان را برانگیخت .

رییس سازمان امور دانشجویان مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایسنا اعلام کرد:
نرخ ژتون غذای دانشجویان برای سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ تعیین تکلیف شد و براساس این تصمیم‌گیری ما سال گذشته قیمت مصوب غذای هر پرس دانشجو را ۱۳۰۰ تومان اعلام کردیم که این مبلغ برای سال جاری به مبلغ ۱۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

درپی بالارفتن نرخ غذا شوراهای صنفی دانشجویان کشور بیانیه ای صادر کردند.
با وجود اینکه قانون اساسی کشور، آموزش عمومی و عالی رایگان را حق شهروندان می‌داند (ماده ۳۰) با نگاهی به بودجه بندی هرساله که با گذر از فیلتر دو قوه حیاتی کشور یعنی پیشنهاد قوه مجریه و بررسی و تایید مجلس شورای اسلامی صورت می گیرد، تغییرات بودجه ایِ حوزه های مختلف کشور حاکی از آن است که سهم حوزه آموزش کشور – چه آموزش عمومی و چه آموزش عالی- به سمت کاهش چشمگیر و بی‌تناسبی بودجه با واقعیات جامعه و شرایط معیشتی مخاطبین حوزه آموزش به ویژه آموزش عالی رفته است.

همچنین به اذعان ذوالفقار یزدانمهر مشاور وزیر و رئیس سابق صندوق رفاه دانشجویان (دی ماه ۹۷) قریب به ۸۵ درصد دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور شهریه پرداز هستند! و این مفاهیم چیزی جز شیب بسیار تند پولی‌سازی آموزش را حکایت نمی‌کند؛ حکایتی که روز به روز در زمینه های مختلف تحصیلی و رفاهی عرصه را بر دانشجویان دوره روزانه یا به تعبیری دانشجویان مشمول آموزش رایگان تنگ‌تر کرده است.

شکاف طبقاتی  آموزش درایران

اعتراضات همیشگی دانشجویان به وضعیت غذایی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید