اعتراض دانشجویان و اساتید علوم سیاسی به عدم پذیرش فارغ التحصیلان در آزمون استخدامی

0
530
اعتراض دانشجویان و اساتید
اعتراض دانشجویان و اساتید علوم سیاسی به عدم پذیرش فارغ التحصیلان در آزمون استخدامی

دانشجو آنلاین۱۳۹۷/۱۱/۱۹-اعتراض دانشجویان و اساتید علوم سیاسی به عدم پذیرش فارغ التحصیلان در آزمون استخدامی

اعتراض دانشجویان و اساتید علوم سیاسی به عدم پذیرش فارغ التحصیلان در آزمون استخدامی

دکتر اسلامی استاد علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد درمصاحبه با ایسنا و اعتراض دانشجویان گفت: نادیده گرفتن رشته علوم سیاسی آینده کشور را به خطر می‌اندازد.
وی ادامه داد:
تاکنون دولت پنج آزمون استخدامی برگزار کرده ولی متأسفانه در تمام این آزمون‌ها فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل نادیده گرفته شده‌اند.
اما مشکلی که در این آزمون وجود دارد این است که بسیاری از ردیف‌ها و رسته‌هایی که تخصص علوم سیاسی و روابط بین الملل را نیاز دارند، نادیده گرفته شده‌اند که این به این معنا است که فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم سیاسی و روابط بین الملل عملاً از آزمون استخدامی کنار گذاشته شده‌اند.
این موضوع نه تنها برای فارغ التحصیلان علوم سیاسی مشکل ایجاد می‌کند، بلکه برای آینده کشور نیز خطرناک است، چرا که بسیاری از تخصص‌هایی که کشور به آن نیاز دارد تنها در علوم سیاسی و روابط بین الملل آموزش داده می‌شود.
به نظر من با توجه به اینکه اکثر مدیران سطح میانی ما در زمینه فنی و مهندسی و پزشکی تخصص دارند، آگاهی خاصی از رشته علوم سیاسی ندارند و تنها فکر می‌کنند این رشته در وزارت، سفارت و مجلس و ریاست جمهوری کاربرد دارد و کارمندان نهادهای دولتی نباید از میان فارغ التحصیلان این رشته باشند، در حالی‌که اگر اُفت کارایی نهادهای اداری و سیاسی کشور را بررسی کنیم، در می‌یابیم که یکی از عوامل آن سطح پایین سواد سیاسی افرادی است که در بدنه بروکراسی کشور در حال فعالیت هستند.

جایگاه‌های سیاسی کشور خالی از فارغ‌التحصیلان رشته علوم سیاسی
استاد علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه ما شاهد حضور تخصص‌هایی در جایگاه‌های سیاسی هستیم که هیچ ارتباطی با این رشته ندارند، ادامه داد: ما اگر به این موضوع معترض هستیم تنها به خاطر فارغ التحصیلان این رشته نیست، بلکه ما برای آینده کشور نگران هستیم، چراکه در آینده ساده‌ترین موضوعات سیاسی توسط کارگزاران و کارمندان نمی‌تواند حل شود زیرا تخصص لازم در این زمینه را ندارند.

۱۱۹۴ دانشجو، دانش‌آموخته و استاد علوم سیاسی با نگارش نامه‌ای به رئیس‌جمهور، به عدم پذیرش فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی و رشته‌های مرتبط با آن (روابط بین‌الملل، اندیشه سیاسی، مطالعات منطقه‌ای و …) در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اعتراض کردند.اعتراض این دانشجویان به نمایندگی از اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم سیاسی کشور، نسبت به تبعیض موجود در بکارگیری دانش‌آموختگان رشته‌های مذکور صورت پذیرفته است. ایلنا، ۶ بهمن ۹۷

شایان ذکر است که اکثر سران و کارگزاران نظام از افراد بیسواد و بدون مدرک و تحصیلات کافی منتصب شده اند و هدف تنها روی کار بودن افرادی است که به لحاظ سیاسی و از طرفداران نظام ظلم و استبداد هستند درحالیکه نداشتن علوم و فهم کافی نسبت به مسائل سیاسی داخل و خارج کشور ضربات جبران ناپذیر به دیپلماسی کشور می زند.
در چهل سال دیکتاتوری حاکم در ایران حرث و نسل مردم ایران از بین رفته است.

اعتراض دانشجویان و اساتید

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید