اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به بخشنامه ظالمانه نظام آموزشی

0
641
اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان
اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به بخشنامه ظالمانه نظام آموزشی

دانشجو آنلاین۱۳۹۷/۱۱/۷-اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به بخشنامه ظالمانه نظام آموزشی

اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به بخشنامه ظالمانه نظام آموزشی
وزارت آموزش و پرورش نظام در بخشنامه‌ای اعلام کرد: معلمان دانشگاه فرهنگیان به صورت «پیمانی» استخدام می‌شوند.
این بخشنامه با اعتراض دانشجویان این دانشگاه روبرو شد.

دراین بخشنامه آمده است:در سال آینده حداقل ۱۰ درصد از خدمات آموزشی را به بخش خصوصی واگذار می‌کنند این وزارتخانه در اقدام دیگری، به کارگیری معلمان دانشگاه فرهنگیان را تنها با «قراردادهای پیمانی» امکان پذیر دانسته است.
محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش ؛قرارداد پیمانی معلمان دانشگاه فرهنگیان را «موقتی» دانسته و گفته که سال آینده این احکام تغییر می‌کند.

اما علی الهیار ترکمن، معاون وزیر آموزش و پرورش، سازمان امور اداری و استخدامی را مسئول جذب «معلمان پیمانی» دانسته و گفته که این سازمان اجازه استخدام رسمی معلمان را به آموزش و پرورش نداده است.

کمبود معلم و فراهم شدن خصوصی سازی آموزش
براساس اعلام مقام‌های وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه برای سال تحصیلی جدید حداقل با کمبود حدود ۷۰ هزار معلم روبرو خواهد شد.رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش کمبود معلمان دوره ابتدایی را بیش از ۵۴ هزار تن اعلام کرد.

رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش نیز بهار امسال گفته بود: در سال۹۷ از ۳۰۰هزار کمبود نیرو، ۱۹۴ هزار نفر را از طریق تعدیل شاخص‌ها و ندادن معلم به مدارس و ۱۰۶ هزار نفر را از محل حق التدریس، استمرار خدمت بازنشسته‌ها و سربازمعلم‌ها و  برون‌سپاری در شاخه کاردانش تامین می‌کنیم. رادیو زمانه۷ بهمن ۹۷

این بخشنامه که از آبان امسال به کلیه ادارات استانی آموزش و پرورش ابلاغ شد، با اعتراض معلمان در دو تحصن مهر و آبان روبرو شد. وزارت آموزش و پرورش در واکنش به این اعتراض‌ها، مدعی شد که «مشارکت در طرح معلم تمام وقت، داوطلبانه است».

اما واقعیت این است که همه سیاست ضد مردمی آموزش و پرورش هدفی به جز غارت و چپاول بیشتر مردم ندارد.

 اقتصاد رانتی در کشور

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید