اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نسبت به پذیرش دانشجودرپردیس این دانشگاه

0
98
اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف
اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نسبت به پذیرش دانشجودرپردیس این دانشگاه

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۵/۲۱-اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نسبت به پذیرش دانشجودرپردیس این دانشگاه

اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نسبت به پذیرش دانشجودرپردیس این دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرده است که درسال تحصیلی جدید برای پردیس این دانشگاه دانشجو می پذیرد اما دانشجویان نسبت به این اقدام معترضند زیرا که معتقدند هدف از این کار تنها و تنها در راستای پولی سازی و خصوصی سازی دانشگاه می باشد و این کار باعث می شود سطح علمی دانشگاه صنعتی شریف اعتبارش راازدست بدهد.
یکی از دانشجویان این دانشگاه به نام شهیدی می گوید:
این اقدام دانشگاه در راستای پولی کردن آموزش و کالایی کردن مدرک تحصیلی است و در انتها باعث پایین آمدن ارزش و اعتبار برند دانشگاه شریف می‌شود و اعتبار دانشجویان پس از مدتی خدشه دار شود.
جدا از اطلاعاتی که شورای صنفی به دست آورده است و هزینه‌هایی که از دانشجویان پردیس دریافت می‌شود در سال کمتر از دو درصد بودجه دانشگاه هاست و به نظر می‌رسد این دو درصد ارزشی ندارد که به سبب آن برند شریف در بلند مدت نابود شود.
دانشجویان دانشگاه شریف نسبت به این مسئله معترض شدند و مسئولان دانشگاه اعلام کردند تنها ۲۵ درصد از ظرفیت دانشگاه را به این دانشجویان اختصاص می‌دهنداما ظرفیتی که در دفترچه انتخاب رشته منتشر شده بالای ۸۰ درصد از ظرفیت را به این دانشجویان اختصاص دادند.
شایان ذکر است که سیاستهای ضد مردمی در نظام آخوندی فقط در راستای غارت و چپاول می باشد و تئوری چپاول از دستاوردهای چهل ساله ملایان است بخصوص در امر آموزش عالی .
درطی سالهای اخیردانشجویان دانشگاه های مختلف نسبت به پولی سازی دانشگاهها اعتراضات گسترده ای را برپا کرده اند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید