اعتراضات دانشجویی:جیب دانشجووخانواده اش خزانه دانشگاه نیست!!!

0
611
اعتراضات دانشجویی:
اعتراضات دانشجویی:جیب دانشجووخانواده اش خزانه دانشگاه نیست!!!

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۲/۲۸-اعتراضات دانشجویی : جیب دانشجو وخانواده اش خزانه دانشگاه نیست!!!

اعتراضات دانشجویی : جیب دانشجو وخانواده اش خزانه دانشگاه نیست!!!
خصوصی سازی وپولی سازی دانشگاه ها مدتهاست که از چالشهای جدی دانشجوی ایرانی است
کاهش سنوات دانشجویی از یک سال گذشته موجب اعتراضات دانشجویان در دانشگاه های مختلف دولتی شده و این اعتراضات همچنان در دانشگاه های سراسر کشور ادامه دارد.
از سال گذشته دانشجویان دانشگاه های مختلف از جمله صنعتی امیرکبیر، تهران، صنعتی شریف، اصفهان، شهید بهشتی و تربیت مدرس به اجرای قانون سنوات و به تبع آن پولی شدن آموزش عالی اعتراض داشتند که همچنان نیز این اعتراضات وجود دارد.

براساس ماده ۱۵ آئین‌نامه آموزشی مصوب وزارت علوم، ‌ سنوات مجاز دانشجویان ورودی سال ۹۳ به بعد ۸ نیم سال یعنی ۴ سال است. دانشجویان در صورتی که در مقطع کارشناسی نتوانند در ۸ نیم سال تحصیلی، روند تحصیل خود را به پایان برسانند شامل این قانون شده و نمی توانند از تسهیلات صندوق رفاه، خدمات رفاهی، خوابگاه و تغذیه استفاده کنند.
سخن دانشجویان:
شرایط دانشجویان را درنظر نمی گیرند:
۱-اساتید بی سوادی که نسبت به علومی که آموزش می دهند علم کافی ندارند به همین دلیل درسهای ما استاد ندارد.
نداشتن استادی که بتواند در تفهیم وتفاهم با دانشجو روند درس و کلاس را پیش ببرد یکی ازمعضلات اصلی پایین بودن سطح علم ودانش دانشجویان است ؛ به همین دلیل باید ازکتابها و کمک آموزشی استفاده کنند که خودش هزینه های بسا بسا بالایی دارد.
۲- نداشتن آزمایشگاه های مناسب در دانشگاه برای دروس تحقیقی و علمی
۳-بالابودن هزینه های صنفی ازهزینه خوابگاه گرفته تا ترددات دانشجویان ( بخصوص دانشجویان شهرستانی)
۴- دانشجویان باید بمانند و واحدهای درسی خودشان را تکمیل کنند .
۵-شرایط بد معیشتی و اقتصادی اجتماعی (اکثر دانشجویان مجبورند بخاطر تامین هزینه های دانشگاه درمشاغل پایین وارد بازارکارشوند همین باعث می شود فضا و شرایط مناسبی برای درس خواند ن و یادگیری ندارند ؛ به این وضعیت باید عدم کیفیت غذا ؛
رانیز اضافه کرد.
نداشتن خوابگاه های مناسب
بنابراین بسیار محتمل است که دانشجو در زمان مشخص شده نتواند واحدهای درسی اش را پاس کند و مجبور است که درکلاسهای جبرانی به درس اش ادامه دهد پس به این نتیجه می رسیم که آموزش رایگان حق مسلم دانشجوی ایرانی است .
دراصل ۳۱قانون اساسی رژیم هم تا ؛ مقطع دیپلم آموزش رایگان است و در مقطع کارشناسی تا زمان خودکفایی اقتصادی ایران آمزش رایگان باید باشد.

به این اساس دانشجویان شعار می دهند که
شهریه نجومی
جیب دانشجو و خانواده اش خزانه ی دانشگاه نیست
وباید اضافه کرد که دانشجویان ایران برای دستیابی به یک دانشگاهی که عدالت واقعی در آن برقرار باشد نیاز به یک تغییر بنیادین درامر آموزش عالی دارند .

اعتراضات دانشجویی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید