اصلا چرا دادگاه تجدید نظر برای دانشجویان دانشگاه تهران؟

0
295
اصلا چرا دادگاه تجدید نظر برای دانشجویان
اصلا چرا دادگاه تجدید نظر برای دانشجویان دانشگاه تهران؟

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۴/۱۱-اصلا چرا دادگاه تجدید نظر برای دانشجویان دانشگاه تهران؟

اصلا چرا دادگاه تجدید نظر برای دانشجویان دانشگاه تهران؟
درطی روزها و هفته های اخیر اخباری مبنی بر شکل گیری بیدادگاههای تجدید نظر برای فعالان صنفی دانشگاه تهران و دانشجویانی که درجریان قیام سراسری دیماه ۹۶ مشمول احکام ظالمانه سنگین قضایی شدند بودیم.
دوشنبه سوم تیرماه سال جاری رای بیدادگاه تجدید نظر برای لیلا حسین زاده دانشجوی دانشگاه تهران و دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان ۳ و ۶ماه سال حبس تعزیری و ۲سال ممنوعیت خروج ازکشور ابلاغ شد.

همچنین امروز یازدهم تیرماه ۹۸ که قرار بود بیدادگاه تجدید نظر برای پریسا رفیعی و پدرام پذیره صورت بگیرد انجام نشد
پریسا رفیعی دانشجوی ۲۱ ساله دانشجوی هنرهای زیبا دانشگاه تهران را به اتهام « تبانی علیه امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم کرده است.
پدرام پذیره نائب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران که در اعتراضات دیماه سال ۹۶ بازداشت شده بود، توسط شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به ۷ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شده بود.

اما سخن اینجاست که به کدامین گناه ؟
گناه این دانشجویان و فعالان صنفی دانشگاه تهران چیست؟
بیشتر این فعالان دانشجویی در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶بازداشت شده بودند.
به گفته پروانه سلحشوری، نماینده مجلس نظام، در جریان اعتراضات سراسری دیماه گذشته و پس از آن حدود ۱۵۰دانشجو بازداشت شدند که تا کنون برای ۱۷تن از آنها حکم صادر شده است.
همچنین به‌گفته محمود صادقی، نماینده دیگر مجلس وزارت اطلاعات از دانشجویان دستگیر شده بازجویی کرده و احکام یاد شده بر اساس این بازجوییها صادر شده است.
وکیل مدافع چند تن از دانشجویان بازداشت شده در اعتراضات دیماه ۹۶، از ارائه درخواست تجدیدنظر نسبت به احکام صادر شده برای موکلانش گفت: برخلاف قبول وکالت تعدادی از این دانشجویان از طرف قاضی اجازه دفاع ندادند و گفتند که وکیل نمی‌پذیرند. در نتیجه دفاعیات خود را در دادگاه تجدیدنظر ارائه خواهد داد.

هیومن رایتس واچ اعلام کرد:‌ مقامات ایران با محکومیتهای زندان و محدودیت برای فعالیتهای مسالمت‌آمیز دانشجویان سرکوب علیه دانشجویان تظاهر کننده را افزایش داده‌اند.

اما واقعیت این است که نظام پا بگور در ترس و هراس ازقیامی دیگر و درهراس و وحشت از تحریمهای خرد کنند ه بخصوص تحریم بیت العنکبوت ولایت هر روز فشارهای امنیتی را بر دانشجویان که قشر آگاه و روشنفکر جامعه هستند بیشتر می کند حتی در دانشگاه با آوردن مزدوران بسیجی و تفکیک جنسیتی افسار گسیخته می خواهد عرصه را بردانشجویان تنگ تر کند اما زهی خیال باطل !
قضاییه وابسته نظام می خواهد با تشکیل این بیدادگاه ها عرصه راهرچه بیشتر بر دانشجویان تنگ تر کند تا مانع ازشکل گیری کانونهای شورش و قیام که دانشگاه محل آن است باشد اما زهی خیال باطل!

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید