اساتید دانشگاه های تهران با خانواده معلم زندانی اسماعیل عبدی دیدار داشتند

0
717
اساتید دانشگاه های تهران
اساتید دانشگاه های تهران با خانواده معلم زندانی اسماعیل عبدی دیدار داشتند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۲/۲۱- اساتید دانشگاه های تهران با خانواده معلم زندانی اسماعیل عبدی دیدار داشتند

دیدار تعدادی از اساتید دانشگاه‌های تهران با خانواده‌ی اسماعیل عبدی در هفدهمین روز اعتصاب غذا و درهفته معلم
اسماعیل عبدی ازچهارم اردیبهشت ماه، در اعتراض به تبعیض در برخورد با زندانیان صنفی دست به اعتصاب غذا زده‌است؛ خواسته مشخص او، اعطای حقوق اولیه زندانیان،
از جمله حق مرخصی،
مرخصی استعلاجی،
آزادی مشروط، و… است.
اینها حقوقی است که قانونگذار برای زندانیان صنفی و سیاسی تعریف کرده اما رفتارهای شخصی و سلیقه‌ای در موارد بسیاری مانع از اعطای این حقوق می‌شود.
بیشتر بدانیم:
معلمان وفرهنگیان درتجمعات گسترده ای که در روز ۲۰ اردیبهشت در سراسر کشور انجام دادند نسبت به بازداشت وزندانی بودن اسماعیل عبدی اعتراض داشته وباصدای بلند
فریاد می زدند زندانی سیاسی آزاد باید گردد
معلمان اصفهان شعار می دادند:
اسماعیل عبدی آزاد باید گردد
همچنان کارگران فعالان مدنی اعلام کردند که :
ما درکناراسماعیل عبدی ایستاده ایم و از خواسته های قانونی وی حمایت میکنیم.

بخشهایی ازمتن نوشته  اسماعیل عبدی برا ی آغاز اعتصاب غذا

اعلام اعتصاب غذای معلم زندانی اسماعیل عبدی

به نام خداوند جان و خرد

نوروز ۹۷، چهلمین نوروز پس از انقلاب است، انقلابی که با وعده عبور از دیکتاتوری، استقرار دموکراسی، ایجاد شفافیت و جلوگیری از انباشت ثروت در دست طبقه‌ای خاص در سال ۵۷ به وقوع پیوست.

انقلابی که به گفته روحانیون و برخی گروه‌های سیاسی قرار بود در ایران پیام‌آور صلح و آزادی و پایان‌دهنده فقر و تبعیض باشد، به‌گونه‌ای که مردم علاوه بر آب و برق مجانی! دارای حقوقی چون آزادی اندیشه و بیان، آموزش و پرورش رایگان و برابر، تشکیل انجمن و اتحادیه، اعتراض و اعتصاب، تجمع و راهپیمایی و تساوی در برابر قانون باشند.

اما این آرمان‌ها در حد شعار باقی ماند و نعمات و سفره انقلاب به جای فقرا، نصیب اصحابِ زر و زور و تزویر شد و در این مدت گروه‌هایی به میدان آمدند که با تبلیغات رسانه‌ای حکومت، با وعده بهبود وضعیت معیشت و منزلت، اعتقادات و ارزش‌های اجتماعی مردم را دستمایه جذب آرا قرار داده و تمام مدت مشغول ثروت‌اندوزی از بیت‌المال بودند و حالا به یُمن رقابت‌های جناحی، پرده از اسرار هم برمی‌دارند.

در طول این چهار دهه بیشتر کشورهای دنیا، توسعه آموزش را در اولویت برنامه‌های خود قرار دادند ولی در ایران بزرگترین وزارتخانه کشور با بیش از یک میلیون معلم و میلیون‌ها دانش‌آموز، در هر دوره دارای کسری بودجه بوده و توزیع امکانات رفاهی و آموزشی همواره به ضرر فقرا و به نفع ثروتمندان انجام شده است و در حالی که بیشتر مدارس کشور فرسوده‌اند و خطرات زیادی آموزگاران و دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و معلمان بازنشسته و شاغل(رسمی، آزاد، پیمانی، حق‌التدریس و پیش‌دبستانی) و همچنین کارگران زحمتکش، دغدغه زنده‌ماندن زیر خط فقر را دارند، هر چندروز یک‌بار خبر از اختلاس و دزدی و غارت از دسترنج آنان به گوش می‌رسد که اختلاس ۱۳ هزار میلیاردی از صندوق ذخیره فرهنگیان از جمله آن‌هاست.

پس از برجام در حالی‌که مسئولان جمهوری اسلامی در تریبون‌ها از پایبندی نظام به اعلامیه جهانی حقوق‌بشر و میثاق‌‌های بین‌المللی سخن می‌رانند، بخش‌هایی از حاکمیت حتی به قانون اساسی که خود تدوین‌گر آن بوده‌اند، وفادار نیستند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید