ادامه اعتراض و تحصن دانشجویان به پولی سازی دانشگاه ها در دانشگاه ارومیه

0
831
ادامه اعتراض و تحصن دانشجویان
ادامه اعتراض و تحصن دانشجویان به پولی سازی دانشگاه ها در دانشگاه ارومیه

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۶-ادامه اعتراض و تحصن دانشجویان به پولی سازی دانشگاه ها در دانشگاه ارومیه

روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶ تحصن دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه ارومیه در اعتراض به پولی‌سازی دانشگاه‌ها در مقابل دفتر رئیس دانشگاه؛ ادامه یافت.
این دانشجویان روز گذشته نیز در اعتراض به پولی شدن دانشگاهها تجمع کرده بودند.

دانشجویان تجمع خود را در مقابل دفتر رییس دانشگاه شکل دادند؛ علت اصلی تجمع دانشجویان اعتراض به دریافت شهریه بابت دروس مردودی است

بیشتر بدانیم:
چندی است که دانشجویان دانشگاه ههای مختلف کشور نسبت به پولی سازی دانشگاههای بخصوص درمقاطع کارشناسی ارشد اعتراضات گسترده ای داشته اند .
دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (دانشگاه ملی ) درتهران نیز نسبت به شهریه های دروس مردودی اعتراض داشته وتا مدتها بخاطر این اجحافاعتراضات گسترده ای داشتند .

اما واقعیت چیست ؟
واقعیت این است که سیاست کلی جمهوری اسلامی برهرچه پولی کردن دانشگاه ها می چرخد
امسال نزدیک به ۸۰ ظرفیت دانشگاه ها به دانشگاه هایی همچون پیام نور، غیرانتفاعی، شبانه و… اختصاص داشت که دانشجویان در این نوع دانشگاه ها ملزم به پرداخت شهریه هستند؛ موضوعی که نشان دهنده شرایط بد تحصیلات عالی بوده و نوید روزهای نا خوشایندی در آینده را می دهد

دانشجویان دانشگاه امیرکبیر مدتی قبل در اعتراض به قانون سنوات در این دانشگاه دست به اعتراض و تجمع زدند. به گفته این دانشجویان «سیاست‌گذاری‌هایی در دانشگاه‌های دولتی صورت می‌گیرد که دانشگاه‌ها در حال پولی شدن و تبدیل شدن به بنگاه‌های اقتصادی هستند که این امر در همه حوزه‌ها مشهود است.
در همین حال دانشجویان دانشگاه شریف نیز دست به اعتراضی مشابه زده اند؛ مثلا آنها می گفتند در دانشگاه صنعتی شریف در کمال تعجب امسال ثبت نام دانشجویی را که تحصیلش به ترم ۵ کشیده شده است، منوط به پرداخت رقم جریمه‌ای حدود یک میلیون تومان کرده است؛ یعنی دانشجو ابتدا باید آن جریمه را بپردازد تا سپس بتواند در ترم جدید ثبت نام کند.

ادامه اعتراض و تحصن دانشجویان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید