آینده رشته های مهندسی دردانشگاه های ایران درخطراست

2
439
آینده رشته های مهندسی دردانشگاه های ایران
آینده رشته های مهندسی دردانشگاه های ایران درخطراست

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۱/۲۴-آینده رشته های مهندسی دردانشگاه های ایران درخطراست

آینده رشته های مهندسی دردانشگاه های ایران درخطراست
معاون متوسطه آموزش و پرورش در ۲۴ فروردین ۹۸ طی مصاحبه ای با سایت ایلنا گفت:
بودجه به دستگاه‌هایی داده می‌شود که کارهای آنها در واقع جزو کارهای آموزش و پرورش است و اتفاقا آن کار را هم انجام نمی‌دهند.
وی خاطر نشان کرد:من همواره هشدار داده‌ام که آینده مهندسی در ایران در خطر است، به دلیل این که من هر ساله نمرات دانش آموزان رشته‌های ریاضی را رصد می‌کردم و می‌دیدم که دانش‌‌آموزانی که به رشته ریاضی می‌روند در دروس ریاضی به نسبت دانش‌آموزان تجربی ضعیف‌ترند. به تعبیر دیگر میانگین نمره‌های ریاضی دانش آموزان تجربی از دانش آموزان ریاضی بالاتر است و این خطری است که ما آن را احساس می‌کنیم.

البته آموزش و پرورش نُقصان فضا، نیروی انسانی و … دارد، اما در برخی از شهرستان‎های کشور ما تاکید می‌کنیم که با ۵ نفر هم کلاس درس رشته ریاضی را تشکیل دهند به این دلیل که این رشته ریاضی برای ما اهمیت دارد.

در حال حاضر قبولی رشته‌های ریاضی در دانشگاه بسیار راحت است، چون رشته و ظرفیت گسترده‌ای دارد و از طرف دیگر داوطلب این رشته کم است.

این نکات نشان دهنده وضعیت نابسامان و سطح پایینی از علم و شناخت در دروس در مدارس و دبیرستانهای ایران حاکم است زیرا که نظام عقب مانده حاکم بر ایران در طی چهل سال با اعمال سیاستهای غلط آموزش شالوده و پایه اصلی آموزش و پرورش را نابود کرده است غارت و چپاول اموال و امکانات مردم تنها هدف این نظام ضد مردمی است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

2 نظرات

 1. طبیعتاً هر انسانی، دوست دارد از داشته های علمی خود برای ابراز وجود و ارتقاء جایگاه اقتصادی و شأن اجتماعی خودش استفاده کند.
  اگر به آمار تفکیکی شرکت کنندگان در کنکور نگاه کنید، متوجه می شید تا همین چند سال پیش، آمار شرکت کنندگان در کنکور ریاضی بسیار بیشتر از شرکت کنندگان در رشته ی تجربی یا انسانی بود. دلیل ساده ای داشت. با استعدادترین دانش آموزان و قوی ترین دانش آموزان با پایه ی علمی بسیار خوب جذب رشته ی ریاضی و فیزیک می شدند. و دولت و البته خانواده و جامعه نیز بر این تأکیید داشتند.
  اما از آنجایی که به لطف بی کفایتی مسئولان این حکومت، صنایع کشور جزء عقب افتاده ترین مشاغل محسوب می شوند و بهره وری بسیار پایینی دارند عملاً خروجی این دانش آموزان و دانشجویان بسیار نابغه، صفر بود. حکومت تمام توان خودش را خرج کرد برای ایجاد یک رانت سی ساله برای رشته های علوم پزشکی… برای همین است که سی سال است، بر خلاف تمام دنیا، رشته های علوم پزشکی، به جای اینکه زیرمجموعه ی وزارت علوم باشند زیرمجموعه ی وزارت بهداشت هستند. و از این مسیر چه رانت ویژه ای که ندارند.
  حکومت نیز سعی داشت با تقویت رشته های علوم پزشکی، بر شعارهایی مثل قطب پزشکی منطفه، توریسم سلامت و… صحه بگذارد.
  و این شد که دانش آموزان با استعداد و قوی، رشته ی ریاضی را رها کردند … و شد آنچه شد.

  • سلام
   بله شما بدرستی روی این نکته انگشت گذاشتید
   اصلا پایه واساس فرارمغزها ازایران چیزی به غیر ازسیاستهای ضد مردمی و نابودی علم و دانش و همه استاندارهای بین المللی است درحالیکه مردم ایران و جوانان ایرانی ازباهوش ترین وانوابغ هستند نکات شما بسیار جالب بود وزمینه ای برای نوشتن مقاله ای شد اگر نکات بیشتری دارید ارسال کنید که ما درسایت درج می کنیم
   پایه این نظام نابودی حرث و نسل مردم ایران است و تا سرنگون نشده مردم ایران رها نخواهند شد
   به امید آن روز
   وممنون ازشما
   ادمین سایت دانشجوآنلاین

نظر بدهید