آیت‌الله سیدحسین شیرازی دست به اعتصاب غذا زد

0
1089
آیت‌الله سیدحسین شیرازی
آیت‌الله سیدحسین شیرازی دست به اعتصاب غذا زد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۲۱-  آیت‌الله سیدحسین شیرازی دست به اعتصاب غذا زد

روز یکشنبه بیستم اسفند۹۶آیت‌الله سیدحسین شیرازی در زندان دست به اعتصاب غذا زد. آیت‌الله حسین شیرازی مرجع تقلید مخالف نظام ایران که توسط دادگاه ویژه روحانیت قم با دستور ابراهیم رئیسی بازدشت شده و در سلول انفرادی به سر میبرد.

 او در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود دست به اعتصاب غذای تر زده است. روز شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ دادگاه ویژه روحانیت در قم به خانواده این زندانی اعلام کرده است که بدلیل اعتصاب غذا امکان تماس تلفنی و ملاقات وجود نخواهد داشت.

 اخیرا این مرجع تقلید شیعه منتقد حکومت دیکتاتوری ایران، انتقادهای تندی را علیه جایگاه ولایت فقیه مطرح کرد و مقام فعلی ولی فقیه در ایران را با جایگاه «فراعنه مصر» قابل مقایسه دانست. آیت ‌الله حسین شیرازی این سخنان را روز ۱۶ آذر امسال به عربی و در شرح دیدگاه فقهی خود در مورد حدود و اختیارات فقیه، در شهر قم و در جلسه هفتگی با جمعی از روحانیون بیان کرده است.

خبری از سید حسین شیرازی ؛ فرزند آیت الله سید صادق حسینی شیرازی از مراجع تقلید قم نیست ؛ وی که درتاریخ پانزدهم بهمن سال جاری بازداشت شد کماکان دربلاتکلیفی است .
خانواده وی اعلام کرده است که او توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی و با حکم دادگاه ویژه روحانیت دستگیر شده و به نقطه نامعلومی منتقل شده است و از تاریخ دستگیری نیز هیچگونه تماسی با خانواده اش نداشته است ؛ این امر موجب نگرانی بسیار شدید نزدیکان سید

این دستگیری در شرایطی صورت گرفته است که مساله آزادی بیان در جمهوری اسلامی توسط رییس جمهور حسن روحانی مطرح شده است و بحث قانون شهروندی را عنوان میکنند .

لازم به ذکراست که ازطرف دادسرای ویژه روحانیت نسبت به او اخطاریه ابلاغ شده بود که باید در ۱۶بهمن ۹۶ خودش را به دادگاه معرفی کند ؛ اما ماموران حکومتی قبل ازاین تاریخ وی را بازداشت کردند

آیت‌الله سیدحسین شیرازی

حسن شیرازی شده است.خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید