آمار دانشجویان اخراجی دانشگاه های ایران از مهر۹۶تا مهر۹۷

0
865
آمار دانشجویان اخراجی دانشگاه های ایران
آمار دانشجویان اخراجی دانشگاه های ایران از مهر۹۶تا مهر۹۷

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۷/۳-آمار دانشجویان اخراجی دانشگاه های ایران از مهر۹۶تا مهر۹۷

درطی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ ده ها  دانشجو از ادامه تحصیل منع شدند که اساسا این اخراجها صبغه سیاسی داشته و دانشجویان بخاطر عقایدشان از دانشگاه اخراج شده اند.

خشایار دهقان سال آخر دکترا ازدانشگاه تهران به ۷سال حبس و اخراج از دانشگاه محکوم شد

خشایاردهقان دانشجوی رشته برق والکترونیک دانشگاه تهران از دانشگاه اخراج شد.

علیرضا وارسته دانشجوی دانشگاه تربیت معلم شهر کاشان و پیش از این دانشجوی اخراجی دانشگاه تربیت معلم تهران بوده است. که به ده سال زندان محکوم شده است و اکنون نیز درشرایط وخیم جسمی بسر می برد.

 درتاریخ ۲۰دیماه سال  ۹۶زهراقلندری نژاد از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی دانشگاه آزاد بندرعباس ازدانشگاه  به جرم درویش بودن اخراج شد.

روز ۱۳بهمن سال ۹۶سپیده مرادی  دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس تهران که به علت درویش بودنش از دانشگاه اخراج شد.

 در تاریخ اسفند۹۶ وصال هروی دانشجوی روانشناسی دانشگاه سیمای دانش رشت به جرم بهایی بودن از تحصیل محروم شد.او ورودی سال ۹۵است .

در تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۷ آرش رضویان ساکن شهر رشت و دانشجوی فیزیک دانشگاه گیلان به علت بهایی بودن از دانشگاه اخراج شد.

روزبه آقاجری دانشجوی کارشناسی ارشد از ادامه تحصیل منع شد.

کیانا ثنایی اهل گرگان ؛ دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی میرداماد به علل اعتقادی از دانشگاه اخراج

شده است .

سها ایزدی، متولد سال ۱۳۷۶، در سال ۱۳۹۴ در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان پذیرفته شد. او با گذراندن ۱۵۰ واحد تحصیلی و در شرایطی که تقریبا یک سال بیشتر از پایان تحصیلش نمانده بود از این دانشگاه در اسفند ۹۶ اخراج شد.

دانشجوی دانشگاه آزاد تهران- مرکز رومینا عسگری از ادامه تحصیل بازماند.این دانشجو که در مقطع کارشناسی درحال تحصیل بود به علت بهایی بودن پس از ۴ ترم از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی اخراج و از ادامه تحصیل محروم شد.

هومن ایمانی ورودی سال ۹۶ دانشگاه آزاد کرمان مقطع کاردانی پیوسته رشته گرافیک به علت بهایی بودن از ادامه تحصیل بازماند .

سریر موقن، دانشجوی معماری دانشگاه آزاد اصفهان، از خرداد ۹۷ به دلیل اعتقاد به دین بهاییت از ادامه تحصیل محروم شد.

او علیرغم گذراندن ۱۳۵ واحد درسی، در ترم آخر تحصیلی از دانشگاه اخراج گشت.

صدف وجدانی ؛ دانشجوی دانشگاه رشته معماری  رازی کرمانشاه پس ازیک ترم تحصیل ازدانشگاه اخراج شد.

واحد خلوصی دانشجوی که دومین سال زندان خود را سپری میکند یکی از دانشجویان بهایی محروم از تحصیل میباشد که به ۵ سال زندان محکوم گردید. او در حال حاضر در زندان رجایی شهر زندانی است.

دانشجوی اخراجی رشته عربی دانشگاه دزفول احمد دبات که اکنون در زندان بسر می برد.

یک دانشجوی دختر از دانشگاه حافظ شیراز اخراج شد.وی لعیا شاعرزاده شهروند بهایی که در دانشگاه حافظ شیراز در مقطع کاردانی پیوسته تحصیل میکرد بدلیل اعتقادات و باورهای مذهبی از دانشگاه اخراج شد.

پریا فروغی دانشجوی ترم ۳رشته روان شناسی  دانشگاه آزاد کاشان به علت اعتقاد به بهائیت از دانشگاه اخراج شد.

 دانشجوی کرد «عبدالسلام خوشامن» در اعتراض به اخراج از دانشگاه دست به خودکشی زد و به زندگی خود پایان داد.دوشنبه شب ٢٠ شهریورماه ۹۶، یک جوان دانشجوی ٢٨ساله کرد در اعتراض به اخراج از دانشگاه خود را حلق‌آویز کرد.او اهل  روستای ”دل“ و ساکن شهرک جوجه سازی مریوان بود.این دانشجو که در دانشگاه تبریز تحصیل میکرد به مدت ۵ سال در دانشگاه علوم پزشکی تبریز درس خوانده بود.

یک دانشجوی کرد اهل مریوان با نام فرهاد شفیع زاده با رتبه قبولی ۵۷ در رشته فلسفه غرب در دانشگاه تبریز از ادامه تحصیل محروم شد.

شقایق ذبیحی امریی، دانشجوی بهایی مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی رسام کرج به دلیل بهایی بودن از دریافت مدرک کاردانی و ادامه تحصیل محروم شد.

علاوه بر این لیست  سازمان سنجش نظام ضد مردمی جمهوری اسلامی لیستی تحت عنوان دانشجویانی که پرونده شان نقض دارد ارائه داده که از ادامه تحصیل محرومند.

اسامی ۲۳ تن از هموطنان بهایی که پس ازشرکت در کنکور سراسری ۹۷ از ادامه تحصیل منع شده اند و سازمان سنجش به بهانه نقص پرونده مانع ثبت نام آنان شده است.

۱-ملینا قوامی نیک

۲-پرند میثاقی

۳-ترنم معتمدی

۴-سهند قائمی

۵-فاران عباس پولی

۶-شقایق قاسمی

۷-شمیم ایدلخانی

۸-فرنیا ایلیازاده

۹-پارمیدا حسین پولی

۱۰-شروین آذرشب

۱۱-وحید صادقی سیسان

۱۲- بصیز زینلی باغینی

۱۳- صدف میثاقی سیسان

۱۴-یحیی موسوی تنگ ریزی از کرج

۱۵-آنیتا رستگار

۱۶- نبیل باشی ارد ستانی

۱۷- تارا بهامین

۱۸-بیتا چرخ زرین

۱۹- پرهام مختاری

۲۰- پگاه سیروسیان

۲۱- نریمان موفقی ایولی

۲۲- نونا قدیری نُفرست

۲۳- سایه آقایی

اکنون شمار دانشجویانی که از تحصیل بازمانده اند طبق آمار فوق ۴۵ نفر می باشند.اما سازمان سنجش لیستی هم اعلام کرده است که تنها ۴۷ دانشجوی بهایی از ادامه تحصیل منع شده اند.

طبق اخبار رسیده تاکنون بیش از ۷۰ تن از جوانان دختر و پسری که بهایی هستند از ادامه تحصیل درسال ۹۷ بازمانده اند.برخی منابع ۲۸شهریور ۹۷ گفته اند  این تعداد احتمالاً بیشتر از یکصد نفر هستند.در مراجعه برخی از  شهروندان بهایی به سازمان سنجش، علت ممانعت از ورود آنان به دانشگاه، اعتقاد آنها به آیین بهایی عنوان شده است ولی مقامهای نظام اظهار نظری نکرده اند.

طبق اعلامیه حقوق بشرجهانی

تفتیش عقاید نقض آشکار حقوق بشر می باشد. همه شهروندانی که تابع یک کشور می باشند از اولیه ترین حقوق شان داشتن امکان آموزش می باشد.

تاکنون دانشجویان واساتید زیادی بخاطر تفتیش عقاید و مخالفت با جمهوری اسلامی از ادامه تحصیل و تدریس بازمانده اند و این مساله اساسا به دستگاه سرکوب و حذف نظام ضدبشری حاکم برایران بر می گردد.

این است دستاورد چهل ساله نظام ضد انسانی که تفتیش عقاید در راس سرکوبش قراردارد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید