آخرین وضعیت وکیل دادگستری محمد نجفی در بازداشتگاه اراک

0
1232
محمد نجفی
آخرین وضعیت وکیل دادگستری محمد نجفی در بازداشتگاه اراک

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۷- آخرین وضعیت وکیل دادگستری محمد نجفی در بازداشتگاه اراک

روز ۲۶ بهمن ماه سال جاری ؛ وکیل دادگستری محمد نجفی و علی باقری از بند قرنطینه زندان اراک به بند تشخیص این زندان منتقل شدند.
این فعالین مدنی با خانواده های خود ملاقات داشتند.
هم اکنون سه تن از بازداشت شدگان اراک که در رابطه با افشای پرونده قتل وحید حیدری دستگیر شده بودند؛ در زندان اراک محبوس هستند.

محمد نجفی و علی باقری در بند تشخیص زندان اراک؛ بهزاد علی بخشی در بند ۸ زندان اراک و آقایان عباس صفری و کیان صادقی که به قید کفالت موقتا آزاد شده اند همگی در انتظار دادگاه نتیجه بازپرسی از دادگستری شازند می باشند.
گفتنی است که در تاریخ ۲۵ و ۲۶ دی ماه ۹۶ بعد از تظاهرات شهر اراک ۵ فعال مدنی مذکور از شهر شازند و آستانه بصورت گروهی بازداشت شدند. پرونده این ۵ نفر در رابطه با افشای قتل وحید حیدری در زندان اراک و شرکت در تظاهرات سراسری اخیر در شهر اراک است.

بیشتر بدانیم:
آقای محمد نجفی وکیل دادگستری درجریان قیام های سراسری دیماه که منجر به کشته وزخمی شدن تعداد زیادی از تظاهر کنندگان شد در رابطه با افشای قتل وحید حیدری از شهدای اراک و مصاحبه با یک رادیو برون مرزی تحت پیگیرد قرار گرفت و سپس در شازند اراک دستگیر شد ؛ این فعال مدنی اعلام کرد که این جوان اراکی یک کارگر زحمتکش است و درتظاهرات توسط نیروهای امنیتی کشته شده است و تشبثاتی که نظام جمهوری اسلامی اعلام می کند که این جوان کشته شده یا معتاد بوده واقعی نیست .
ازاینرو نیروهای امنیتی مبادرت به بازداشت این وکیل آزادیخواه کردند .

یاد آوری می شود که آقای نجفی درگذشته نیز؛ بخاطر پوشیدن یک تی شرت که روی آن نوشته شده بود عاشورای ۸۸ و بخاطر سخنرانی درمراسم شهید ستار بهشتی نیز یکبار بازداشت شد.
آخرین وضعیت وکیل دادگستری محمد نجفی در بازداشتگاه اراک
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید